
32 stemmen | gemiddelde 3,42
Verenigde Staten
Score
Label:
Warner
3200 Years Ago (3:37)
Troy (5:01)
Achilles Leads the Myrmidons (8:30)
The Temple of Poseidon (3:28)
The Night Before (3:29)
The Greek Army and Its Defeat (9:39)
Briseis and Achilles (5:19)
The Trojans Attack (5:01)
Hector's Death (3:28)
The Wooden Horse and the Saking of Troy (10:02)
Through the Fires, Achillesand Immortality (13:28)
Remember Me (4:18)
totale tijdsduur: 1:15:20totale tijdsduur: 1:15:20
2,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 18:44 uurEigenlijk schandalig dat James Horner bij deze gaat lopen met de credits voor 'Troy'. De muziek past met momenten niet eens bij de film en is lang niet bombastisch genoeg, wanneer ie dat juist wél zou moeten zijn.
De man die écht aplaus verdiend is Gabriel Yared. Deze heeft meer dan een jaar aan de score gewerkt en werd opeens de laan uit gestuurd. Het zou té klassiek geklonken hebben. Horner deed het op twee weken. (bij wijze van spreken dus)
Op deze site :
http://www.gabrielyared.com/flashsite/index2.htm
kan je de score vinden én beluisteren die Yared had geschreven voor Troy. Klik op News -> The Score for Troy en spits je oren. zoals je ziet is het pagina 1 van 6. Vanaf pagina 2 kan je lezen welk vuil spelletje ze met Yared hebben gespeeld.
De reden waarom ik het dan schandalig vind dat Horner nu met de eer gaat lopen (de man kan daar tenslotte niet aan doen) is omdat de helft van zijn muziek uit de score van Yared gestolen is. En Yared het er (buiten 'Priam's Fugue') héél wat beter vanaf bracht!
Troy (Horner) **
Troy (Yared) ***
4,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 19:00 uurIk kan er nog niet echt heel goed over oordelen. Het feit dat Yared werd ontslagen lijkt onrechtvaardig, maar de clips kunnen mij nog niet voldoende een mening geven over zijn werk.
4,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 19:05 uurOverigens vind ik het ook wel weer een hele opgaven van Horner om binnen 13 dagen ermee klaar te zijn. Hier en daar oogt het nogal chaotisch, ''Achilles Leads the Myrmidons'' is spectaculair.Tanja Tzarovska stem is prachtig (en ook aanwezig in Yared's werk). 4 sterren
2,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 19:08 uur14 daagjes bij wijze van spreken hé
Btw, ook die van Yared mocht bombastischer bij momenten.
4,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 19:13 uurBombastischer? Nee ik vond het prima (op cd)
2,0
[permalink] geplaatst op 16 mei 2004, 19:25 uur(op cd)

Maar bv. die véél te flauwe score bij het shot waarbij de camera boven 1000den schepen heen gaat? Totaly lame.
3,0
[permalink] geplaatst op 25 mei 2004, 17:20 uurHorner leert het ook niet af om z'n typische 'tunetje' in te voegen. Deze komt namelijk voor aan het begin van 'Achilles Leads the Myrmidons' en van 'Through the Fires, Achillesand Immortality'.
2,0
[permalink] geplaatst op 25 juli 2004, 19:25 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHorner op zijn slechtst, als je het mij vraagt. Was inderdaad lang niet bombastisch genoeg. Op momenten dat de muziek groots en opvallend moet zijn in de film (bij het onthullen van alle grote legers, bv) is het totaal oninteressant. De inclusie van Tanja Tzarovska komt bij de Horner versie vooral over als een poging tot originaliteit en inventiviteit, wat slechts ten delen lukt: je hebt niet het idee dat Horner echt een doel met haar had, ze zit er vooral bij om een Troy-sfeertje op te roepen in plaats van mooi gevoelig te zijn. Op momenten dat ze echt van nut was geweest (zoals de begravenis) gebruikte Horner weer synth-klinkende instrumentatie die bij mij moeite heeft om op m'n gevoel te werken (organische instrumenten kunnen zoveel makkelijker gevoelig zijn, hij had gewoon een strijkorkest moeten gebruiken!). Verder mist de score gewoon een bekend thema. Ik moet toegeven, ik ken de score alleen van de film, maar ik verwachtte toch op zijn minst het thema te herkennen, maar toen ik de bioscoop uitliep wist ik niet eens of de score er 1 had! Het enige waar Horner indruk op mij maakte, was gedurende de gevechten, en dan met name het cruciale Eric Bana - Brad Pitt gevecht: geweldige percussie!
Maar dan luister ik de afgewezen score van Gabriel Yared, en dan blijkt dat gewoon gejat. Net als Tanja trouwens, heeft Horner simpelweg overgenomen, dus niet eens zelf bedacht. Overigens heb ik het voorrecht gehad de 76 min. durende promo van de afgewezen score van Yared te luisteren, en die is echt vele malen beter! 2 geweldige thema's, en lekker ouderwets (ik snap ook niet waarom dat de reden van afwijzing was, de film probeerde dat immers ook op vele momenten te zijn).
Ok, dat Yared hier maar liefst een heel jaar aan heeft moeten werken om dit resultaat te krijgen is wat overdreven, maar het klinkt goed, en zeker een van de betere scores dit jaar! En ok, Horner had maar 2 weken voor zijn versie, maar daardoor ga je het toch niet ineens beter vinden? Jammer voor hem, maar zo werkt het niet in die industrie. Hij behoort gewoon goed werk af te leveren, in plaats daarvan heeft hij het beste van Yared gejat, en de rest is, imho, niet indrukwekkend. Wel commercieler overigens, wat waarschijnlijk de reden was van de studio om de score met die van hem te vervangen; ze hoopten op een 2e Titanic.
4,0
[permalink] geplaatst op 25 juli 2004, 19:30 uurPersoonlijk ben ik altijd in voor Horner. Ransom is geen standaardwerk, The Devil's Own ook niet, iets als We're Back daarentegen wel bijvoorbeeld. De film heb ik nog niet gezien en wil ik ook eigenlijk niet zien, op cd klinkt het meer dan aardig; zeer goed zelfs.Probeer het eens op cd zou ik zeggen...
2,0
[permalink] geplaatst op 25 juli 2004, 21:10 uurIk moet zeggen dat Horner's stijl me over t algemeen wel bevalt. De "klank" van zijn scores is altijd wel mooi, lekker orkestraal. Probleem is alleen dat hij eens in de zoveel tijd een echt goede score aflevert, en daar in de jaren erna slap op voortborduurt met soms bijna letterlijke kopieen.
Voorbeeld: Casper is werkelijk geweldig, in Jumanji heeft hij daarna exact datzelfde drama thema gebruikt, alleen de instrumentatie is anders. Zo kun je nog wel even doorgaan (Beautiful Mind klinkt hetzelfde als Bicentennial Man, etc).
4,0
[permalink] geplaatst op 20 maart 2005, 20:21 uurTroy ****
Erg goede soundtrack, sfeervol , bombastisch als het moet maar niet overdreven , mooie zang, ritmisch ... prachtig dus, miss wel minder dan gladiator maar zeker geen gemiddelde van 2.94 waard.
3,0
[permalink] geplaatst op 15 februari 2008, 19:06 uurJosh Groban heeft een mooie stem, dat hoorde ik ook al bij Artificial Intelligence waar hij ook een duet zong.
3,0
[permalink] geplaatst op 7 november 2008, 15:58 uurhad beter gekund. Ik zal de film nog eens moeten zien mss vind ik hem dan beter.
3*