John Williams - Star Wars Episode IV: A New Hope (1977)

65 stemmen | gemiddelde 4,06
Verenigde Staten
Score
Label:
RCA
20th Century Fox Fanfare (0:23)
Main Title / Rebel Blockade Runner (2:14)
Imperial Attack (6:43)
The Dune Sea of Tatooine / Jawa Sandcrawler (5:01)
The Moisture Farm (2:25)
The Hologram / Binary Sunset (4:08)
Landspeeder Search / Attack of the Sand People (3:21)
Tales of a Jedi Knight / Learn About the Force (4:28)
Burning Homestead (2:50)
Mos Eisley Spaceport (2:16)
Cantina Band (2:47)
Cantina Band #2 (3:55)
Binary Sunset [alternate] (2:21)
Princess Leia's Theme (4:28)
The Millennium Falcon / Imperial Cruiser Pursuit (3:51)
Destruction of Alderaan (1:32)
The Death Star / The Stormtroopers (3:34)
Wookie Prisoner / Detention Block Ambush (4:01)
Shootout in the Cell Bay / Dianoga (3:47)
The Trash Compactor (3:06)
The Tractor Beam / Chasm Crossfire (5:18)
Ben Kenobi's Deat / Tie Fighter Attack (3:51)
The Battle of Yavin (Launch from the Fourth Moon / X-Wings Draw Fire / Use the Force) (9:07)
The Throne Room / End Title (5:36)
totale tijdsduur: 1:31:03totale tijdsduur: 1:31:03
4,5
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2004, 18:44 uurGoed deze 1997 special edtion uitgaven heeft dus nog veel meer tracks. Voeg je die nog even toe Gregory?
3,0
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2004, 4:14 uurneo schreef:
Goed deze 1997 special edtion uitgaven heeft dus nog veel meer tracks. Voeg je die nog even toe Gregory?
reeds gedaan mijn zoon. en cut it on the autoritaire overtoon.
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2004, 17:55 uurJohn Williams is toch die neger van Call-TV?
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2004, 11:22 uuroh.......
4,5
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2004, 11:29 uur
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2004, 14:15 uurHij lijkt een beetje op die oude knakker van Jurrassic Park.
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2004, 20:28 uurKijk, dan is er toch een connectie.
5,0
[permalink] geplaatst op 30 maart 2005, 22:44 uurEindelijk ben ik overtuigd. Deze score is een 5 sterren waard. Het heeft me toch wel enkele intense luisterbeurten gekost, maar allé, ik snap alle fantasticiteit errond. Williams speelt gewoon met thema's, overigens allemaal geniale thema's, en ik ben er zeker van dat ik er vele nog niet heb ontdekt.
Veel indrukwekkende tracks die af en toe plaatsmaken voor wat romantische/emotionelere (als je al van zoiets kan spreken) muziek. En zeg nu zelf, bij het beluisteren van The Throne Room voel je je toch even onoverwinnelijk!

4,5
[permalink] geplaatst op 13 april 2007, 11:40 uurDeze originele soundtrack score vd SW-saga is, denk ik, (maar hier valt over te twisten!) de aller beste!
Een fantastisch maintheme, prachtige muziek wanneer we Luke naar de horizon zien kijken (met twee manen) en het Prinsesse thema mag er ook wezen.
Ik heb overigens de originele versie, dus de LP versie op cd gezet en mis de voor mij vaak saaie begelijdende muziekstukken, die ik typisch Williams vind en die ik zonder de beelden vaak niet te pruimen vind.
4,5 ster!
5,0
[permalink] geplaatst op 14 april 2007, 20:17 uur4,5 ster geef ik dit album ook.
Het Laatse Nummer vindt ik zo mooi in elkaar over lopen bij 1:45 Minuten (ongeveer).
4,0
[permalink] geplaatst op 16 april 2007, 7:39 uurMooi album inderdaad. Maar niet zo goed als de gene hierna (en, chronologisch, ervoor). Nou ja, laat ik het dan zo stellen: Wel de minste van de 6. Misschien wel door het onverwacht grote succes van de film, dat Williams er ook meer moed in kreeg. Ze zouden in het begin Darth Vader een kleinere rol geven, maar dankzij het succes van de film kreeg hij een rotere rol en meer screen time in deel 5, de opvolger. Ik denk dat het hetzelfde is met de muziek. Op zich vind ik deze wel 4,5 sterren waard, maar dan zouden de andere films maar een halve ster hoger zijn, en die vind ik toch wel veel mooier. 4 sterren.
4,5
[permalink] geplaatst op 16 april 2007, 9:29 uurDe belangrijkste melodieen vinden hier hun oorsprong, alleen het Darth Vader (Emperial March theme) thema zit pas in de volgende film. Dit is de originele score en dus letterlijk het origineelste! Daarom vind ik dit de beste.
5,0
[permalink] geplaatst op 16 april 2007, 16:26 uurZo kan je het ook bekijken.
Persoonlijk vindt ik Episode III het beste gevolgd door Episode II. Het minste album vindt ik Episode VI. Omdat er niet zo'n echt sterk theme in zit.
4,5
[permalink] geplaatst op 2 november 2007, 17:02 uurTja alweer een Super album van Star Wars, John Williams kan volgens mij bijna alle Muziek componeren want hij flikt het keer op keer om mooie Muziek te maken.
4.5*
5,0
[permalink] geplaatst op 3 november 2007, 12:51 uur
Mee eens, toen de wereld dit hoorde!
De Main Theme is daarom ook uitgegroeid tot 1 van de bekendste Thema's allertijden.
music_kaza
[permalink] geplaatst op 31 december 2007, 21:54 uurDe eerste, ouderwetse Stars Wars heeft de mooiste muziek ook. De rest herinner ik me slecht eigenlijk.. Nee maar wat ik terughoor is geweldig dat tussen het klasieke score mag horen.
4,5
[permalink] geplaatst op 5 september 2008, 17:05 uurZo ik heb het album nu ook gehoord en ik vind het samen met Revenge of the Sith het beste Star Wars album. Nu moet ik alleen Star Wars V en VI nog beluisteren.
Er staan erg veel mooie liedjes en thema's in, ik denk dat ik The Princess Appears wel de mooiste vind.
Ik had de versie van 16 liedjes. Ik heb 12 nummers een 4,0 sterren gegeven en 4 nummers (The Last Battle, The Princess Appears, The Return Home en Princess Leia's theme) een 5,0 sterren gegeven.
Ik kwam uit op een 4,25 en daarmee heeft het album erg veel geluk, want daardoor rond ik het nét af naar een 4,5.
5,0
[permalink] geplaatst op 5 september 2008, 19:40 uurVeel rekenwerk zoals gewoonlijk Albus
Wel leuk om te lezen...
4,5
[permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 9:57 uurThunderball schreef:
De belangrijkste melodieen vinden hier hun oorsprong, alleen het Darth Vader (Emperial March theme) thema zit pas in de volgende film. Dit is de originele score en dus letterlijk het origineelste! Daarom vind ik dit de beste.
Hier ben ik het mee eens, alleen vind ik deze soundtrack niet de beste van de 6. In andere films wordt het soms beter uitgewerkt. Normaal zou ik 4,0* geven, maar vanwege alle originele thema's 0,5* erbij.
4,0
[permalink] geplaatst op 10 mei 2009, 11:08 uurMooie soundtrack, praktisch mijn hele nieuwe tape is gesampled uit deze soundtrack
3,5
[permalink] geplaatst op 10 mei 2009, 11:13 uurHa, waar kan ik die downloaden?
Herluisterde 'm laatst, maar vond het toch wel tegenvallen. Een paar klassieke melodieën, maar heel goed vind ik die toch ook weer niet - vooral sentiment - en verder bar weinig.
4,5
[permalink] geplaatst op 7 februari 2010, 11:34 uurZeer goed album. De nummers zijn heel goed. Er zitten redelijk wat bekende nummers bij.