
357 stemmen | gemiddelde 2,81
Verenigde Staten
Rock
Label:
Elektra
Fuel (4:29)
The Memory Remains (4:39)
Devil's Dance (5:18)
The Unforgiven II (6:36)
Better Than You (5:21)
Slither (5:13)
Carpe Diem Baby (6:12)
Bad Seed (4:05)
Where the Wild Things Are (6:52)
Prince Charming (6:04)
Low Man's Lyric (7:36)
Attitude (5:16)
Fixxxer (8:15)
totale tijdsduur: 1:15:56totale tijdsduur: 1:15:56
3,0
[permalink] geplaatst op 8 december 2009, 22:20 uurEdwynn schreef:
Sell-out is voor mij niet synoniem met slecht. Waar het mij nu om gaat is dat Re-Load ten opzichte van Metallica (veel) meer muzikaal avontuur biedt dan het s/t album imo. Dat album was puur gericht op het verkopen van platen. In dat opzicht is het wat mij betreft een sell-out album. Ik heb nogal een zwak voor commerciële hardrock, maar Metallica's black album vind ik maar een bedroevende onderneming.
Sell-out is toch eerder negatief vind ik, hetzelfde als de omschrijving "commercieele muziek" eigenlijk.
Gemaakt met de intentie om zoveel mogelijk geld en beroemdheid binnen te rijven en dat label verdient dat album toch niet aangezien ik de indruk heb dat de kwaliteit van de muziek erop toch nog de bovenhand heeft. Ik vind het geen verkoopsalbum dus.
Van Load en Reload werd/wordt dat trouwens ook geroepen. Ik heb beiden en vooral Load altijd muzikaal sterke albums gevonden.
Metallica sloeg gewoon een rustigere richting in, ze zijn 10 jaar ouder dan met Master op Puppets, een mens evolueert, ik vind het normaal dat ze hier een ander soort muziek speelden.
In dat opzicht vind ik wat ze erna uitbrachten veel meer sell-out zoals je dat noemt.
Ze moesten zich kunnen "bewijzen" met hun lawaaierig St.Anger album en nu met Death Magnetic spelen ze ook weer in functie van hun kritische publiek in plaats van hun eigen ding te doen.
3,5
[permalink] geplaatst op 8 december 2009, 23:14 uurOver het muzikale aspect van Load en Reload ben ik het heel erg met je eens. Maar uitverkoop is in mijn ogen je principes overboord gooien en je muziek zo te maken dat het verkoopt. Dat is mi niet het geval op Load, Reload, St anger en Death Magnetic. Overd e rest wil ik best in discussie maar dat moet denk ik in het Black Album topic.
2,0
[permalink] geplaatst op 9 december 2009, 10:44 uurEdwynn schreef:
s/t = selftitled ofwel Metallica. Want het Black Album heet eigenlijk gewoon Metallica. Dat wist jij toch wel?
Ja, kon er maar niet achter komen wat s/t betekende

Dat Black Album officieel Metallica heet is natuurlijk bekend.
4,5
[permalink] geplaatst op 23 december 2009, 22:57 uurIn tegenstelling tot velen heb ik absoluut geen problemen met de Load en Re-Load periode van Metallica. Sterker nog, ik ben tamelijk dol op deze albums. Beide bevatten een aantal geweldige songs, die (zoals ik vaak mensen hoor roepen) samen volgens mij één voortreffelijk album hadden kunnen vormen. Maar goed, dat niet elk nummer me evenveel aanspreekt, wil nog niet zeggen dat ik dit absoluut niet waardeer.
Het album opent voortreffelijk met Fuel. Volgens mij gaf Hetfield in de documentaire Some Kind of Monster ook aan dat hij dit nummer graag doet. En daar kan ik me iets bij voorstellen, de energie spat ervan af. Met de daarop volgende nummers doet het album een behoorlijk stapje terug qua tempo en energie, maar desondanks liggen ze uitstekend in het gehoor. Memory Remains en Unforgiven II zijn erg aardig, maar van de eerste paar nummers is het toch vooral Devil’s Dance die opvalt.
Mijn favoriete song van dit album komt echter ietwat later. Nummer 7, Carpe Diem Baby, is en blijft niet alleen één van mijn favorieten op dit album, maar ook van Metallica in het algemeen. Een wat rustiger nummer, maar met geweldig sterke vocals en uitstekend gitaarwerk. Kan het nummer tig keer luisteren, het weet me op de één of andere manier maar niet te vervelen. Net als de afsluiter Fixxxer, overigens. Toegegeven dat dit nummer bij mij even moest groeien, maar uiteindelijk had ’t me toch te pakken. Sterke lyrics en vooral een lekker ritme.
En wat betreft mijn favoriete nummers van Reload moet ik toch ook Low Man’s Lyric even naar voren halen. Ik kan me eigenlijk best voorstellen dat velen dit niet trekken, maar ik blijf het een onvoorstelbaar mooi nummer vinden. Hetfield op zijn best. Al met al blijft Reload, net als Load, een uitmuntend album, die zijn weg van de kast naar de CD-speler goed weet te vinden. Ik ben ‘m in ieder geval nog lang niet zat.
Kleine 4,5 sterren.
[permalink] geplaatst op 23 december 2009, 23:06 uurKen je de echte Metallica albums al?
De albums waarmee ze groot werden en nog altijd uitblikken op elk vlak.
4,5
[permalink] geplaatst op 23 december 2009, 23:19 uurThe Oath schreef:
Ken je de echte Metallica albums al?
De albums waarmee ze groot werden en nog altijd uitblikken op elk vlak.
Het grootste gedeelte ken ik (en waardeer ik) zeker, een klein deel ben ik momenteel nog aan het ontdekken. Sommige dingen moeten nog een beetje groeien. Eigenlijk is enkel St. Anger een album van Metallica dat me weinig tot niet heeft aangesproken, na wat ik er van gehoord heb.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 december 2009, 13:24 uurik vind dit het slechtse album van metallica er staan 3 goeie nummers op en een paar middelmatige en toch echt ook een paar echt slechte wat ik op eerdere metallica cd's nog niet echt gezien heb
geef hem 3.5*
[permalink] geplaatst op 27 december 2009, 17:27 uurBericht verwijderd. Als iedereen zonder toelichting gaat posten dat hij zijn stem verhoogd of verlaagd wordt het er niet interessanter op.
edit: en nog eentje
2,0
[permalink] geplaatst op 27 december 2009, 21:12 uurVeel mensen gaan waarschijnlijk van Metal uit als ze Metallica horen. Maarja voor een Rockplaatje is dit niet slecht, het is alleen niet wat ik had verwacht. Vind deze wel iets beter dan load, komt vooral door de nummers Fuel + Attitude die ik wel heerlijk vind om te luisteren en james stem, maar de rest kon me niet veel boeien.. jammer
3,0
[permalink] geplaatst op 30 december 2009, 13:51 uurkwinki schreef:
Veel mensen gaan waarschijnlijk van Metal uit als ze Metallica horen. Maarja voor een Rockplaatje is dit niet slecht, het is alleen niet wat ik had verwacht. Vind deze wel iets beter dan load, komt vooral door de nummers Fuel + Attitude die ik wel heerlijk vind om te luisteren en james stem, maar de rest kon me niet veel boeien.. jammer
iets beter dan load

dit is de slechtste cd van metallica
alleen fuel is goed
en op load staan meerdere goeie nummers
maarja als jy deze cd beter vind
iedereen zijn mening

2,0
[permalink] geplaatst op 18 februari 2010, 17:58 uurThe Oath schreef:krosnicky schreef:
(quote)
Die achtergrondzang vink vreselijk stoem.
verschrikkelijk

3,5
[permalink] geplaatst op 7 maart 2010, 9:29 uurmetallica1997 schreef:
ik vind dit het slechtse album van metallica er staan 3 goeie nummers op en een paar middelmatige en toch echt ook een paar echt slechte wat ik op eerdere metallica cd's nog niet echt gezien heb
geef hem 3.5*
Persoonlijk vind ik
Load en (vooral)
St. Anger een heel stuk slechter dan
Reload.
Dit album is natuurlijk (helaas) geen metalalbum maar als rock album is hij best te pruimen.
Reload begint met de (voor mij) beste nummers van dit album:t
Fuel,The Memory Remains en Devil's Dance om vervolgens met het zwakste nummer van het album te komen:
The Unforgiven II.
Mijn stem met een halve ster verhoogt naar 3,5.