
51 stemmen | gemiddelde 3,88
Verenigd Koninkrijk
Score
Label:
Virgin
To the Edge of the Earth (4:06)
Big My Secret (2:51)
A Wild and Distant Shore (5:50)
The Heart Asks Pleasure First (1:33)
Here to There (1:02)
The Promise (4:14)
A Bed of Ferns (0:46)
The Fling (1:28)
The Scent of Love (4:16)
Deep into the Forest (2:58)
The Mood That Passes Through You (1:13)
Lost and Found (2:24)
The Embrace (2:36)
Little Impulse (2:11)
The Sacrifice (2:46)
I Clipped Your Wing (4:34)
The Wounded (2:26)
All Imperfect Things (4:03)
Dreams of a Journey (5:30)
The Heart Asks Pleasure First / the Promise [Edit] * (3:12)
toon 1 bonustrack totale tijdsduur: 56:47 (59:59)totale tijdsduur: 56:47 (59:59)
* = niet op elke versie van dit album aanwezig
4,5
[permalink] geplaatst op 16 maart 2004, 19:04 uurMichael Nyman vertelt het verhaal dat niet vertelt kon worden in de film.
Er is volgens mij geen enkele andere OST die een film zo bepaald heeft als deze. 4,5*
4,5
[permalink] geplaatst op 16 maart 2004, 19:10 uurNoem eens wat dan?
De muziek van Nyman is niet alleen maar sfeerbepalend...de piano is de stem van de film.
4,5
[permalink] geplaatst op 16 maart 2004, 19:13 uurSommige scores van Philip Glass bijvoorbeeld.
4,5
[permalink] geplaatst op 4 april 2004, 16:46 uur
pabostudent
[permalink] geplaatst op 14 juli 2004, 22:42 uur1 van de beste soundtracks, alleen valt het wel op dat alle nummers rond 1 bepaalde melodielijn zijn gebreid alleen steeds in een ander tempo en/of jasje. Desondanks deze opmerking, blijft deze soundtrack top.
3,5
[permalink] geplaatst op 14 juli 2004, 23:00 uurpabostudent schreef:
1 van de beste soundtracks, alleen valt het wel op dat alle nummers rond 1 bepaalde melodielijn zijn gebreid alleen steeds in een ander tempo en/of jasje. Desondanks deze opmerking, blijft deze soundtrack top.
Dat is meestal het geval bij film-scores, en dat vind ik juist ook de kracht ervan.
De film zelf behoort trouwens ook tot mijn all-time-favourites.
[permalink] geplaatst op 14 juli 2004, 23:03 uurik ken alleen het nummer The Heart Ask Pleasure First. de rest lijkt hierop?
pabostudent
[permalink] geplaatst op 14 juli 2004, 23:07 uuraERodynamIC schreef:
(quote)
Dat is meestal het geval bij film-scores, en dat vind ik juist ook de kracht ervan.
De film zelf behoort trouwens ook tot mijn all-time-favourites.
Dat hoeft niet altijd zo te zijn hoor, meestal wel een paar nummers, maar niet de hele cd door.
Je hebt meestal 1 bepaald thema (melodie/riedeltje) wat steeds terugkomt, maar bij deze soundtrack komt ie bij bijna elk nummer terug, en op bijna exact dezelfde wijze. Het doet niks af aan de kwaliteit van deze soundtrack, het viel me gewoon op.
Bloompje schreef:
ik ken alleen het nummer The Heart Ask Pleasure First. de rest lijkt hierop?
Ja.
4,5
[permalink] geplaatst op 15 juli 2004, 13:19 uurEr zijn genoeg scores die bouwen op 1 bepaald thema in veel varianten.Stel je hebt een thema wat je steeds op een andere manier gebruikt: een tragere vorm, een vrolijke, een heroische, een tragedische, een snellere, of een mix van enkele vormen bij elkaar. Dat levert vaak toch iets zeer intrigerends op, luister bv eens naar Leonard Roseman's Barry Lyndon.Nymann heeft ook sterk die neiging.Met de instelling ''alles lijkt op elkaar'' zal je er waarschijnlijk de eerste keer niet van kunnen genieten (of wel). Ik zelf luister ernaar als geheel en kan gewoon aardig wegdromen bij The Piano.
pabostudent
[permalink] geplaatst op 15 juli 2004, 13:31 uurToch kan ik er lekker bij wegdromen, het blijft dan ook 1 van mijn favoriete soundtracks. (ook de bijbehorende film is super)
4,5
[permalink] geplaatst op 11 juli 2007, 1:25 uurDe film ken ik niet, maar dit bevalt me wel. Beste Nyman die ik ken. Nu weet ik ook weer waar D.A.C. de beat van Doorhalen vandaan heeft.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 april 2012, 20:01 uurDeze kwam ik toevallig tegen voor €5 en meteen maar gekocht. Eigenlijk omdat ik pas een documentaire zag over Nyman en hetgeen ik daarin hoorde mij wel beviel. Ik vind hem na twee keer luisteren erg mooi, met name het thema dat in verschillende vormen terugkeert.