Boy George verlaat Jesus Christ Superstar na ophef over pro-Israëlisch nummer
Jeen Grievink - 5 augustus 2026, 17:00
Boy George zal toch niet te zien zijn in de Londense productie van de musical Jesus Christ Superstar. De 65-jarige artiest heeft besloten zich terug te trekken nadat er de afgelopen dagen veel kritiek ontstond op zijn pro-Israëlische nummer We Will Dance Again. Zijn manager, Paul Kemsley, maakte het vertrek bekend via een verklaring op sociale media.
De Britse zanger zou oorspronkelijk van 3 tot en met 15 augustus de rol van koning Herodes vertolken in het London Palladium. De commotie begon eerder deze week toen hij het met behulp van AI gemaakte nummer deelde. Het lied dient als eerbetoon aan de slachtoffers van de aanval op het Nova-muziekfestival in Israël op 7 oktober 2023. In de tekst zingt de muzikant onder meer: "Jij zegt genocide, ik zeg oorlog. Je veroordeelt de Joden, met een selectief geheugen". Hoewel pro-Israëlische organisaties de artiest prezen, leidde de release online tot een felle tegenreactie en oproepen tot een boycot.
Kemsley wil focus terug op de musical
Volgens Kemsley is de beslissing genomen om de aandacht weer volledig op de voorstelling zelf te kunnen richten. "Die beslissing is genomen met het grootste respect voor de producenten, het creatieve team en de volledige cast", zo schrijft de manager op Instagram. Kemsley benadrukt dat de popster erom bekendstaat altijd openlijk voor zijn overtuigingen uit te komen, maar dat het in dit geval verstandiger is om opzij te stappen zodat de politieke discussie niet de overhand krijgt.
De zanger zelf reageerde donderdag fel op de aanhoudende stroom aan kritiek. "Het maakt niet uit wat ik denk of wat jij denkt", zo liet hij weten op X. "Wanneer beseffen jullie dat jullie niets bereiken? Het is een verdomde grap. Ik krijg zelfs ruzie met Joodse vrienden. De waanzin kent geen grenzen". De controverse heeft inmiddels ook andere zakelijke gevolgen voor de artiest. Zo is zijn profiel op Bandcamp verwijderd vanwege het beleid tegen AI-gegenereerde muziek en brak hij met de manager van zijn platenlabel, omdat deze weigerde de omstreden track uit te brengen.
Door het plotselinge vertrek is de cast voor deze maand aangepast. Acteur Richard Armitage, die de rol van koning Herodes al speelde in de periode direct voorafgaand aan de geplande reeks van Boy George, zal langer blijven om de opengevallen data op te vullen. Later in augustus nemen Layton Williams en Julian Clary de rol over in de productie, waarin de hoofdrol van Jezus wordt vertolkt door Sam Ryder.




