Daniël Lippens en Roelof de Vries nieuwe duo voor ochtendshow NPO Radio 2
Jeen Grievink - 15 juli 2026, 17:00 Bijgewerkt: 21 juli 2026, 13:15
NPO Radio 2 heeft de nieuwe presentatoren voor de vroege ochtenduren officieel gepresenteerd. Vanaf 3 augustus 2026 nemen Daniël Lippens en Roelof de Vries het stokje over van Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte, die onlangs hun overstap naar Radio 10 aankondigden. Het nieuwe duo zal namens BNNVARA de dagelijkse ochtendshow voor zijn rekening nemen op de publieke zender.
Het radioprogramma krijgt de naam 'Daniël & Roelof Zijn Al Op' en is iedere werkdag te beluisteren tussen 06.00 en 09.00 uur. Aan de zijde van de twee presentatoren keert een vertrouwd gezicht terug: Carmen Verheul blijft in 2026 aan als vaste nieuwslezer in het vroege tijdslot. Voor de vaste luisteraars van de marktleider komt de aanstelling van de nieuwe formatie niet volledig uit de lucht vallen, mede door de sterke marktpositie die de zender momenteel inneemt. Roelof de Vries, voormalig winnaar van De Slimste Mens, en de ervaren dj Daniël Lippens waren de afgelopen jaren al regelmatig samen te horen als vaste vervangers in de ochtenduren. In hun nieuwe show moeten volgens de omroep muziek, actualiteit en verhalen van luisteraars samenkomen om de dag op een herkenbare wijze te openen.
Lippens en De Vries kijken uit naar nieuwe ochtendshow
De kersverse ochtendjocks kijken uit naar hun nieuwe vaste plek in de programmering van NPO Radio 2. "De ochtend is het mooiste tijdstip om radio te maken", aldus Lippens en De Vries. "Luisteraars beginnen aan hun dag en wij mogen ze op weg helpen. We gaan vol energie aan de slag om iedere ochtend een programma te maken waarmee Nederland fris en vrolijk wakker wordt". Suzanne Kunzeler, Directeur Content bij BNNVARA, stelt dat de radiomakers elkaar versterken en een eigen signatuur meebrengen naar de vroege uren. "Zij weten hoe belangrijk de ochtend is voor luisteraars: een moment waarop muziek, actualiteit en ontspanning samenkomen", verklaart de directeur. "We hebben er alle vertrouwen in dat zij, samen met het team, een ochtendshow maken die vertrouwd voelt én een nieuw geluid laat horen".
Gevolgen voor de programmering in het weekend
De promotie naar de ochtend betekent wel dat Lippens zijn huidige werkzaamheden in het weekend per augustus 2026 moet neerleggen. De radiomaker stopt met het middagprogramma 'Hallo met Daniël', dat momenteel op vrijdag, zaterdag en zondag wordt uitgezonden op de zender. Zendermanager Suzanne Straatsburg noemt de keuze voor het nieuwe duo een frisse en toch vertrouwde invulling van de ochtend. Over het vrijgekomen middagslot in het weekend is per juli 2026 nog geen definitief besluit genomen. "Dit betekent ook dat Daniël met zijn middagprogramma’s op NPO Radio 2 stopt", bevestigt de manager over de aanstaande wijzigingen. "Over de opvolging daarvan gaan we met de omroepen in gesprek".
Met de nieuwe ochtendshow hoopt de zender de sterke positie in de vroege uren te behouden en de luistercijfers op peil te houden. Waar Lippens vooral spontaniteit en interactie met de luisteraar meebrengt, leunt De Vries meer op zijn journalistieke achtergrond, scherpe observaties en droge humor. Deze wisselwerking tussen energie en relativering moet de kern gaan vormen van de nieuwe uitzendingen, waarbij ook aandacht blijft voor muzikale pijlers zoals de Topsong en de verhalen achter klassiekers uit de popgeschiedenis.




