MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Lindisfarne - Lindisfarne Live (1973)

Alternatieve titel: The Definitive Edition

mijn stem
3,80 (10)
10 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Folk
Label: Charisma

  1. Intro (1:14)
  2. Together Forever (3:06)
  3. No Time to Lose (3:56)
  4. January Song (5:04)
  5. Meet Me on the Corner (3:41)
  6. Alright on the Night (4:31)
  7. Train in G Major (3:29)
  8. Scotch Mist (2:43)
  9. Lady Eleanor (6:01)
  10. Knacker's Yard Blues (4:54)
  11. Fog on the Tyne (5:50)
  12. We Can Swing Together (17:52)
  13. Jack Hammer Blues (5:40)
  14. Clear White Light (11:08)
totale tijdsduur: 1:19:09
zoeken in:
avatar
beaster1256
fantastische ambianve live cd , nu met uitgebreide tracklijst , en wat een sfeer voor wie er van houdt , ik denk meestal wat ouderen , want dit is nog echt met de mentaliteit van ' rond het kampvuur ' , maar prachtig !

avatar van Brunniepoo
4,5
De studio-albums van Lindisfarne zijn wat aan de gezapige kant en mijns inziens bij lange na niet zo goed als bijvoorbeeld het werk van Fairport Convention of Steeleye Span. Dit live-album laat de live-albums van die bands echter ver achter zich want wát een sfeer hier.

Opgenomen in 1971 in Newcastle, vlak na het verschijnen van het tweede album Fog on the Tyne en met veel nummers van dat album. De versies wijken soms echter behoorlijk af, met name in de langere nummers we can swing together en Clear white light, waarin flink wat bekende nummers verweven zitten (Flower of Scotland, Auld Lang Syne en anderen).

Helemaal geweldig is echter de publieksparticipatie. Okee, je moet ervan houden als de zang volledig aan het publiek wordt gelaten maar het geeft een album wel echt het idee dat je erbij aanwezig bent.

Aan het publiek te horen moet deze band behoorlijk populair geweest zijn in die periode (en mogelijk ook vooral in die regio) en dat lijkt me geheel terecht. Jammer alleen dat dit er op de studio-albums niet zo uit kwam.

avatar van Brunniepoo
4,5
Zojuist weer beluisterd en het blijft bijzonder hoe de band met het publiek communiceert: ze worden erbij betrokken alsof het allemaal vrienden zijn. Dat zegt wat over de band tussen publiek en band en over hun (lokale) populariteit (en wellicht ook wel wat over de omvang van het publiek). Bijzondere sfeer.

Wel is het jammer dat de zang niet altijd van een even hoog niveau is. De leadzang is best acceptabel, maar de achtergrondzang is soms met meer enthousiasme dan talent...

avatar van postman
2,5
. Dit album net aangeschaft op vinyl. Tegenvallend dit album. Het gaat mij toch meer om de muziek en de zang. Het publiek zingt veel te lang mee. Lijkt wel een bruiloft.
Niks mis mee maar muzikaal wordt ik er niet vrolijk van. Dat dit album gaat weer in de verkoop.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:54 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:54 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.