MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Urbane - Glitter (2003)

mijn stem
3,17 (3)
3 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: SPV

  1. Chain Smoking a Way to Your Heart (4:16)
  2. 12 (4:39)
  3. Glitter (4:43)
  4. Beautiful Sun (4:28)
  5. Parachute (5:56)
  6. Don't Say (5:55)
  7. Time After Time (3:50)
  8. Hate My Radio (4:21)
  9. In-Between (3:28)
  10. Cut the Wire (6:01)
  11. Missing Something (4:14)
  12. Give It Away (4:49)
  13. Suffocate (7:47)
totale tijdsduur: 1:04:27
zoeken in:
avatar van vigil
3,0
Zowaar weer een zijproject (alhoewel is het bij hem nooit duidelijk wat dan het hoofdproject is..) van John Mitchell (o.a. Arena, Kino, John Wetton, It Bites, Icon , enz) . Goede cd van de man met de toch wel fijne stem. Meer pop/rock dan symfo maar zeer goed het beluisteren waard.

Met een cover van Cindy Lauper (als die al de originele is...)

avatar van Brunniepoo
3,0
Bij een nummer als Suffocate ligt de Porcupine Tree-invloed er wel erg dik op. Toch vind ik dat dan nog wel het beste nummer op een verder niet echt opzienbarende cd.

Mitchell heeft op zich best een aardige stem maar wel een die mij geen uur weet te boeien en ook de composities willen niet echt blijven hangen. En waar Mitchell bij Arena een sterk door David Gilmour beïnvloed gitaargeluid heeft blijft het hier toch een beetje hangen in een weinig originele rocksound.

Met The Urbane had John Mitchell middels een toegankelijk geluid ongetwijfeld een groter publiek willen trekken maar daar is volgens mij niet veel van terecht gekomen. Sterker, van de twee Urbane cd's zijn waarschijnlijk minder exemplaren verkocht dan van welke van zijn progbands dan ook. Nee, het is niet zo erg dat er al ruim tien jaar geen nieuwe van The Urbane meer verschenen is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:28 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:28 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.