MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Helio Sequence - Keep Your Eyes Ahead (2008)

mijn stem
3,72 (20)
20 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Sub Pop

  1. Lately (4:10)
  2. Can't Say No (3:32)
  3. The Captive Mind (3:34)
  4. You Can Come to Me (4:00)
  5. Shed Your Love (3:18)
  6. Keep Your Eyes Ahead (4:25)
  7. Back to This (3:34)
  8. Hallelujah (4:29)
  9. Broken Afternoon (4:18)
  10. No Regrets (1:45)
  11. Turn the Page * (3:17)
  12. Up Against Time * (3:54)
  13. Heart Disease * (3:21)
  14. No Regrets [Electric] * (3:05)
  15. January * (5:45)
  16. No Regrets [Keyboards] * (2:11)
  17. All of These Things * (3:24)
  18. Almost Morning [Demo] * (3:19)
  19. Broken Afternoon [Solo] * (4:04)
  20. April [Demo] * (3:23)
  21. No Regrets [Acoustic] * (2:19)
toon 11 bonustracks
totale tijdsduur: 37:05 (1:15:07)
zoeken in:
avatar
YEA YES YES een nieuwe helio sequence! Wat een mooie hoes trouwens

avatar
JustaRascal
Klinkt leuk, zo de eerst keer. Hij staat op luisterpaal van 3voor12.

avatar van Yeahz
3,5
Vandaag kennis gemaakt met deze plaat; klinkt op het eerste gehoor goed, heel erg goed. Dit kan wel eens een plaat worden die regelmatig terug zal komen in mijn playlist. Lately..

avatar van Yeahz
3,5
Ja, dit is zeker een prima plaat. Gewoon mooi. Niet heel bijzonder, maar prima in het gehoor liggende electronica-pop.

De uitschieters hierop zijn wat mij betreft Lately (Zoete ironie), Shed your love en Back to this, dat echt een heerlijk zweverig nummer is. Mijn 4* blijft dan ook gehandhaafd.

avatar van ronnievb
4,0
Alle 9 hartstikke rake popliedjes, nu eens de vorige albums opzoeken.

avatar van oruiz
ronnievb schreef:
Alle 9 hartstikke rake popliedjes, nu eens de vorige albums opzoeken.


het zijn 10 nummers, Ronnie

avatar van Yeahz
3,5
Ik zou nummer 10 ook het liefst negeren hoor

avatar van Barns
3,5
Yeahz schreef:
Ik zou nummer 10 ook het liefst negeren hoor


Nummer 10 negeren? mij niet gezien! Ik vind no regrets echt een heerlijke afsluiter van dit album dat ik zeer graag beluister. No regrets straalt gewoon van een naar mijn idee boerse gezelligheid en daar kan ik gewoon enorm van genieten.

Overigens is er met de rest van dit album ook zeker niets mis
Natuurlijk niet te vergeten de prachtige cover.

avatar
Dikkop
No Regrets vind ik nu ook niet echt fantastisch, maar slecht is het zeker niet.
Dit kan trouwens over de andere nummers ook gezegd worden.
Zwak zijn de nummers nooit, maar zeer goed wordt het ook niet.
Lately is de uitzondering die de regel bevestigt.
Goede manier om een album te starten.
Jammer dat Keep Your Eyes Ahead dat niveau niet blijft behouden.

avatar van E-Clect-Eddy
5,0
Op 12 oktober komt er een heruitgave van hun mooiste album, met vele bonustracks - er is ondertussen ook een dubbele single uit met akoestische versie van No Regrets en een remastered versie van Lateley

Keep Your Eyes Ahead (Deluxe Edition) | Sub Pop Mega Mart

avatar van E-Clect-Eddy
5,0
Het oorspronkelijke album is het best gewaardeerde van de band en de heruitgave is ook al zeer de moeite waard is.

Slechts enkele demos en geen enkele remix. Wel 5 nummers die op de plank zijn blijven liggen en opmerkelijk genoeg ondanks hun goede kwaliteit ook niet op opvolgende albums zijn verschenen. Zoals het heerlijke Up Against Time.

Wel diverse nummers in compleet andere arrangementen zoals een "elektrische" versie van Regrets met andere zanglijnen met meer Beatlesque invloeden. All of These Things lijkt een vroege versie van Broken Afternoon dat meer de kant uit gaat van het latere werk van Simon & Garfunkel. Geldt gedeeltelijk ook voor de demo Almost Morning waarin elementen zitten die later in andere nummers van het reguliere album zijn verschenen. Broken Afternoon [Solo] is eigenlijk een fijne akoestische versie in een iets hoger tempo dan het origineel. Het duo heeft diverse nummers vernoemd naar een maand April [demo] is misschien het minste van de bonustracks maar nog altijd de moeite waard vanwege het fijne gitaarspel van zanger Brandon Summers.

Uit de bonustracks blijkt dat er goede uptempo / energieke nummers zijn blijven liggen die niet echt passen bij de meer ingetogen sfeer van wat uiteindelijke het album werd. De echte fan zal tenminste eens kennis moeten maken met: Up Against Time, No Regrets [Electric] en Broken Afternoon [Solo]

avatar van coldwarkids
4,0
Wat fijn om deze plaat weer eens op te zetten. Can't Say No en Keep Your Eyes Ahead zijn nog steeds prachtplaatjes.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.