MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kelpe - Ex-Aquarium (2008)

mijn stem
3,80 (20)
20 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Electronic
Label: D.C.

  1. Under (1:43)
  2. Whirlwound (4:39)
  3. Shipwreck Glue (5:43)
  4. Pinch and Flare (5:42)
  5. Stop Parching Yourself (0:48)
  6. Yippee Space Ghost [Sid Version] (5:27)
  7. Sunken Centre (0:56)
  8. Skylla (5:45)
  9. Bread Machine Bred (4:14)
  10. Silver Nutkin (5:34)
  11. Half Broken Harp (4:17)
  12. Colours Don't Leak (6:39)
  13. Cut It Upwards (6:34)
  14. Over (0:55)
totale tijdsduur: 58:56
zoeken in:
avatar van bas
4,0
bas
Een nieuwe plaat van Kelpe, dat is onverwacht (voor mij althans!). Kelpe had na "The people are trying to sleep" en "Sea inside body" een warm plekje gekregen bij mij, met een typische toon die ik best wel eens naast BOC leg maar het klinkt voor mij iets meer uitgesproken. Het zijn duidelijk tracks die groeien naarmate ik er naar luister, terwijl ze op het eerste oor zo simpel in elkaar lijken te zitten. Vervolgens eens een koptelefoon erbij opzetten en je hoort nog veel meer.

Sunburnt eyelids ging een beetje op dezelfde tour door, al heeft het me niet zo vast gegrepen als de eerste twee platen. En deze ochtend staat Ex-Aquarium dus al te draaien (wat is internet toch prachtig ). Gaandeweg was ik al overtuigd dat deze bewaard blijft in mijn muziek bibliotheek, en als je goed oplet zijn de tracks gepolijster en iets meer ingewikkeld. Het blijft erg toegankelijk. Kelpe neigt z'n beats wat meer in eenvoud te hebben gebracht, maar hier en daar komen ook echte jaren-negentig-electronica-geluidjes naar voren, heerlijk. Ik kan hier zeker van genieten. Elitair, rustig, melodieus, ontspannend, zacht, dat omschrijft het een beetje. En wie herinnert er zich EU nog? Ik hoor wel wat overeenstemming hier. Lekker plaatje, 4*

avatar van John Doe
3,5
Ja, ik ben benieuwd hoe dit met vaker luisteren gaat klinken. Op het eerste gehoor een goed album.

avatar van J0ttem
4,5
Ben ik even blij dat Kelpe langskwam op SomaFM, anders had ik nog nooit van hem gehoord . Ik heb wat samples opgezocht en was meteen helemaal weg van deze muziek, lijkt zwaar beïnvloed te zijn door Autechre en Boards of Canada, maar hij behoud toch zijn eigen stijl. Heb meteen "Sea Inside Body" en dit album besteld, dus ik heb hoge verwachtingen

avatar van John Doe
3,5
Erg relaxt plaatje. Een aanrader voor mensen in het algemeen, omdat het zoals bas zegt, lekker toegankelijk is.

We krijgen wat fris slaande bekkens, fruitige basslines en neuriënde gitaren plus synthesizers geserveerd. Shit zeg, die afsluiter Cut It Upwards, wat een overtuigend nummer.

Absoluut een artiest die nog op niveau blijft muziek maken.

Je kunt dit overigens goed naast een plaat van Four Tet leggen.

avatar van bas
4,0
bas
Goeie vergelijking met Four Tet ja! Four Tet is bij mij ook een favoriet, al schiet ie wel eens uit de boot, wat dat betreft houdt Kelpe het wat beschaafder.

avatar van van elst
3,5
mooi, warm en dromerig. net wat ik nodig heb in deze donkere dagen.

avatar van unmudded lake
4,5
Ik had wel al eens iets van Kelpe gehoord een tijdje geleden, kwam voor mij over als toch wat amateuristisch. Ik weet ook niet meer juist wat het was wat ik hoorde.
Dit terzijde.
Deze week had ik er weer een beetje van, stemmingswisselingen waarbij je als je wat dippig bent je nauwelijks beseft dat je wat neerwaarts gaat. Mettertijd kan je dat wel een beetje komen aanvoelen, maar je moet je toch inspannen om erbovenop te geraken. Waar ik in het begin van de week het eerste het beste huis zou opklimmen om er op het dak te dansen ben ik tegen donderdag zo tam als een alligator die in de toendra leeft.

Net een nieuwe ipod volgepropt met vanalles en nog wat en ja kelpe zat daar dus ook bij.
Ik had wel zin in een ( ik wist nog dat die springerige electronische muziek maakte ) fruitig plaatje wat het dus ook wel was.
Zeer onder de indruk op die manier dat m'n gemoed stukken zoniet toch boven het gemiddelde steeg.
Het is toch heel mooi dit, andere benamingen fris, naïef, kinderlijk, warm, intelligent , noem maar op.
Indien iemand nog iets vergelijkbaars zou kennen , laat me iets weten, bij wijze van voorzorgsmaatregel

avatar van J0ttem
4,5
Heb em inmiddels binnen en Ik ben zwaar onder de indruk van dit plaatje. Het is sfeervol, constant op hoog niveau en erg afwisselend.

unmudded lake schreef:
Indien iemand nog iets vergelijkbaars zou kennen , laat me iets weten, bij wijze van voorzorgsmaatregel

Probeer deze eens: Music has the right to children van Boards of Canada, een vergelijkbaar soort van dromerige, downtempo nummers met sfeervolle tussenstukjes.

avatar van John Doe
3,5
Mooi bericht unmudded lake. Sommige albums zijn inderdaad erg goed om je gemoedstoestand ten positieve te veranderen.

Dat amateuristische van Kelpe dacht ik eerst ook in zijn vorige album te vinden, maar dat komt omdat ik het teveel vergeleek met bijvoorbeeld Music Has The Right To Children. Het bleek later toch vooral weer gewoon een andere benadering waaraan ik moest wennen.

avatar van unmudded lake
4,5
Als die toestand er aan zit te komen zal ik deze eens opleggen hoewel ik die al een paar keer heb gehoord.
Ik denk eraan, bedankt alvast aan de apothekers in spe.

Met deze plaat voel ik wel dat ik er toch wat maandjes zoet mee ben dus dat scheelt ook al wat.

avatar
tuktak
zeer fijne plaat, waarin ook eens lekkere beats tevoorschijn worden getoverd ipv moeilijkdoenerij. niks mis met ingewikkelde beats, maar soms heeft een mens daar gewoon geen zin aan. en om dan meteen tiesto op te zetten, is dan ook weer een ander uiterste.
kelpe is jarenlang bezig geweest met het uitbreiden van zijn sampledatabase, wat op dit album zeer duidelijk valt te horen. het hele album staat vol met heerlijke maar vooral met een grote variatie aan samples. dit alles is samengesmeden tot een heel melodieus geheel, dat zoals gezegd makkelijk instapbaar is, maar toch ook interessant blijft voor de geoefende luisteraar.
boards of canada invloeden zijn er zeker te vinden, whirlwound bv lijkt er mee vol te zitten. colors dont leak en cut it upwardsvind ik dan weer heel erg dj shadow. verder is de sfeer die ik proef een beetje als kettel, en ook wel prefuse 73. daar waar boc iets vager is, en mij niet altijd een positieve vibe geeft, doen deze artiesten dit wel.

avatar van De Daniël
Wat een geweldige hoesstijl (is dat een woord?). Luister nu naar het nummer Beat Imperial, afkomstig van een compilatie of iets dergelijke. Zeer fijne beats.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.