MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Gosdin Brothers - Sounds of Goodbye (1968)

mijn stem
4,12 (8)
8 stemmen

Verenigde Staten
Country / Rock
Label: Capitol

  1. Sounds of Goodbye (2:29)
  2. Tell Me (3:05)
  3. There Must Be a Someone (I Can Turn To) (2:41)
  4. Woman's Disgrace (2:41)
  5. Multiple Heartaches (2:17)
  6. Love at First Sight (1:48)
  7. The Victim (2:53)
  8. Uncommitted Man (2:58)
  9. Catch the Wind (2:25)
  10. She's Gone (2:08)
  11. No Matter Where You Go, There You Are (2:41)
  12. Hangin' On (2:51)
  13. Wishing (1:54)
  14. Louisiana Man (2:27)
  15. I'll Live Today (2:56)
  16. For Us to Find (3:02)
  17. One Hundred Years from Now (2:48)
  18. Bowling Green (2:02)
  19. I'll Live with God (To Die No More) (2:42)
  20. The First Time Ever I Saw Your Face (3:06)
  21. Love of the Common People (3:15)
  22. She Still Wishes I Were You (2:48)
  23. Had a Lot of Friends (1:53)
  24. Let It Be Me (1:59)
totale tijdsduur: 1:01:49
zoeken in:
avatar van Poles Apart
5,0
Klassieker vanjewelste in het country rock/bluegrass genre. En dan heb ik zeker niet teveel gezegd. Toch slechts 3 stemmen hier op de site en nog geen berichten.

Vern en Rex Gosdin zaten begin jaren zestig in een bandje genaamd The Hillmen, met Chris Hillman, en hielpen die andere (ex-)Byrd Gene Clark een (behoorlijk) handje in 1967 bij het maken van zijn fraaie solo debuut. Een jaar later namen ze hun eigen LP "Sounds Of Goodbye" op, die net zo invloedrijk en sterk is als "The Fantastic Expedition Of Dillard & Clark", uitgebracht in hetzelfde jaar.

Dit album bevat naast de reguliere LP (die slechts 11 nummers bevatte) alle andere nummers (singles, b-kantjes etc.) die de broertjes samen maakten, er staan tussen het originele materiaal ook wat covers en hoewel deze niet tot de sterkste tracks behoren, kunnen ze toch moeiteloos als 'geslaagd' gezien worden, ze vallen zeker niet uit de toon.

Nu, een dikke veertig jaar later, klinkt dit materiaal nog steeds fris, geïnspireerd, de vocale harmonieën bijzonder goed, zeer indrukwekkend zelfs, en dat alles maakt voor een plezierige luisterervaring, echt zo'n plaat die je blijft opzetten omdat ie zo verdomd goed is.

Voor iedereen die wat heeft met The Byrds, Gene Clark/Dillard & Clark, Everly Brothers, the Flying Burrito Brothers/Gram Parsons verplichte aanschaf.

Magistraal.

avatar
Stijn_Slayer
Ik ken ze van hun connectie met Gene Clark, en als ik dan Poles Apart's bericht zie moet ik hier maar snel naar op zoek gaan.

avatar
Stijn_Slayer
Dit is inderdaad uitstekende country-rock. Zoals je zegt is niet alles even sterk, soms zelfs wat gewoontjes, maar er zitten ook echte hoogtepunten tussen.

Alleen net zo sterk als The Fantastic Expedition Of Dillard & Clark, oei.... Dat zou ik nooit durven zeggen. Het komt wel aardig in de buurt van hun album met Gene Clark.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:30 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:30 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.