MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Rokia Traoré - Mouneïssa (1998)

mijn stem
3,89 (18)
18 stemmen

Mali
Wereld
Label: Indigo

  1. Laidu (6:26)
  2. Mouneïssa (5:43)
  3. Finini (5:10)
  4. Dianguina (5:21)
  5. Sabali (5:08)
  6. Tchiwara (3:45)
  7. Fatalité (4:44)
  8. Sakanto (4:32)
  9. (5:36)
totale tijdsduur: 46:25
zoeken in:
avatar
4,0
Dit is het debuutalbum van deze Mailinese zangeres. Ik heb het pas aangeschaft , nadat ik de anderen albums had en ook bijzonder waardeerde. Met deze cd is duidelijk hoe de start was. Rokia blijft met dit album heel dicht bij haar roots. Mooie liederen in de eigen inheemse taal, met daarbij ook hoofdzakelijk begeleiding van traditionele instrumenten. Haar prachtige stem staat centraal, maar van de latere fusion is minder te vinden. Wel komt de klasse van Rokia duidelijk naar boven, maar is het een echt Malinees album geworden.
De andere albums worden over het algemeen hoger gewaardeerd dan dit album, omdat die wat spannender en afwisselender zijn.
Maar dat betekent absoluut niet dat dit een minder album is, het is anders, dicht bij de wortels van Afrikaanse, Malinese muziek gebleven zonder Europese of andere invloeden.
Maar ook erg mooi.

avatar van matthijs
Al 20 jaar in huis, en wel eens gedraaid maar nu pas eens goed geluisterd. Dat verdient dit soort muziek. Erg ontspannend hoor!

avatar van potjandosie
4,5
het debuutalbum van Rokia Traore w.m.b. haar beste album. zoals hierboven door Teacher goed omschreven staat deze het dichtst bij de wortels van Afrikaanse in dit geval Malinese muziek zonder Europese of andere invloeden. in die zin is dit haar meest "rootsy" album en dat bevalt mij bij deze zangeres prima. het klinkt hier allemaal nog erg authentiek en puur en juist dat spreekt mij aan. hoogtepunten zijn 1) Laidu 2) Mouneissa, 5) Sabali en 7) Fatalite maar het prijsnummer is wat mij betreft 3) Finini een klein gehouden nummer met een wonderschone melodie. de 2 hierna verschenen albums "Wanita" en "Bowmboi" vind ik eveneens wonderschone muziek bevatten, echter de latere albums met iets ruigere, meer ritmische muziek waardeer ik minder, terwijl anderen deze juist meer waarderen. hoe dan ook dit album van haar draai ik vanwege de puurheid het meeste. om dezelfde reden vind ik het debuutalbum "Fatou" van Fatoumata Diawara eveneens haar mooiste.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.