MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

End - Errata (2003)

mijn stem
3,90 (5)
5 stemmen

Verenigde Staten
Electronic
Label: Hymen

  1. Necessary Fictions
  2. The Image Economy
  3. Society of the Spectacle
  4. Torschlusspanik
  5. The Culture Industry [Black Lung Remix]
  6. Theatres of Memory [Mehmet Irdel Remix]
  7. Society of the Spectacle [Xanopticon Remix]
zoeken in:
avatar van Onderhond
4,0
EPtje van End dat hier blijkbaar wat in de vergetelheid geraakt is. Ik bekijk het deze EP meestal als een extensie op Science/Fiction, niet enkel omdat twee van de tracks hier ook op dat album te vinden zijn, maar omdat de nummers hier gewoon perfect op dat album zouden passen. Dit is niet de End van Sound of Disaster. Niet dat dat erg is .

"Necessary Fictions" is in ieder geval het zelfde ingetogen gepruttel dat eerder op S/F te horen was, aangevuld met een leuk melodietje. "The Image Economy" en "Society Of The Spectacle" zijn de nummers die van S/F gelicht zijn. Twee zeer mooie tracks, getuige de 4.5* bij dat album. "Torschlusspanik" begint met een leuk, trippy horrorwaveje en gooit er wat soortgelijke ritmes onder. Leuke track met wederom veel zenuwachtige gepruttel.

Wat volgt zijn drie remixen, de eerste van Black Lung, mij verder onbekend. Klinkt wat conventioneler, al moet gezegd dat er wel een heerlijke bass in dit nummertje zit. Soort van downtempo industrial dit. de Mehmet Irdel mix behoudt wat meer het gepruttel van End, maar gooit er mooie waves onder. Mooie variant van het End werk dit. De EP wordt afgesloten met een Xanopticon mix, uiteraard iets waar ik naar uitkijk. Een wat ingetogenere track dan ik gewoon ben, maar het microgeratel zit er gelukkig wel in. Aangevuld met enkele freaky melodie samples, en een geniale climax op het einde, is dit toch ook wel weer een knaller. Man waar je altijd op kan rekenen .

Dus weer een zeer aangename EP dit. Niet het niveau van de andere End releases, misschien ook wel omdat het toch minder een "album" is, maar eerder een samenraapsel van eerder werk, aangevuld met nieuw werk en enkele remixen, maar dat weerhoudt me zeker niet om 4* te geven. End blijft kwaliteit leveren, zelfs in z'n geremixte nummers.

Het woord is aan jou Goodfella.

avatar van Goodfella
4,0
Scary! Gisteren bij iemand dit nog op de platenspeler gelegd . Ken 'm niet goed genoeg om er een cijfertje op te plakken, maar 's op zoek naar de digitale versie.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.