MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kettel - Myam James Part 1 (2008)

mijn stem
3,80 (20)
20 stemmen

Nederland
Electronic
Label: Sending Orbs

  1. The Wombat (3:42)
  2. Dolend (4:12)
  3. Kroost Kids (5:09)
  4. Shimamoto (4:04)
  5. Church (3:52)
  6. Ende (3:45)
  7. Palle's Popsong (4:44)
  8. Fishfred (4:23)
  9. Twinkle Twinkle (6:21)
  10. My Dogan [Tranceparents Remix by Phoenecia] (4:42)
  11. Church [Remix by Secede] (8:23)
totale tijdsduur: 53:17
zoeken in:
avatar
Pastichio Rocker
Het lijken af en toe verdraaid veel op nummers uit de oude doos van Aphex Twin, a la 'Green Calx' en 'Donkey Rhubarb'. Leuke lieflijke melodieen, begeleid door snerpende acid en een nerveuze breakbeat. Nadeel is dat er weinig variatie in zit, aangezien elk nummer zowat hetzelfde is opgebouwd. Verder doet het me af en toe sterk denken aan opgewaardeerde liftmuziek; achtergrondmuziek voor warenhuizen, hotelliften en feestjes die nog moeten beginnen. Geen muziek om op te dansen, maar muziek die je opzet om tot rust te komen, en daarin slaagt het album dan ook met vlag en wimpel. 3*

avatar
tuktak
dat is ook precies wat kettel beoogd te maken, aphex twin achtige melodien. simpel en pakkend. ik vind deze plaat niet heel erg goed gelukt daarin, daar de sfeer gewoon net niet pakkend genoeg is. er mist veel zout en peper in deze plaat.

avatar
Ik Doe Moeilijk
tuktak schreef:
dat is ook precies wat kettel beoogd te maken, aphex twin achtige melodien
Laat hem dat zelf vooral niet horen...

avatar
tuktak
ik las het in een interview, en ben het er ook wel mee eens.

avatar van bas
4,5
bas
Ik vind 'm heel goed. Lekker duidelijke, openlijke en frisse IDM met een good-feel saus erover. Drijft op melodieen en eigenlijk pure kettel geluidjes.

avatar van bas
4,5
bas
deel twee zou begin 2009 moeten verschijnen. Als je benieuwd bent (zoals ik) hoe het gaat klinken, op de site van sendingorbs staat een link naar een liveshow mp3 van kettel, dat klinkt weer erg lekker. Voor mij een blinde koop.

avatar
Sietse
ze lopen helaas wat achter met hun releases bij Sending Orbs...ik zit heel erg te wachten op de plaat/cd die nog voor deel 2 in deze serie van Kettel moet uitkomen...

Nieuwe Yagya moet heel erg goed zijn heb ik van insiders vernomen.

avatar
4,5
Vernieuwend is dit album inderdaad niet meer, vooral niet vergeleken met zijn vorige twee (My Dogan en Whisper Me Wishes, hoewel deze laatste wel een wat klassieker en ingetogener tintje had), maar ik vind het nog steeds een prima plaatje dit. Inderdaad frisse en vrolijke IDM.

Waar ik van bijvoorbeeld Plaid aan twee albums wel genoeg heb, wil ik er van Kettel nog wel wat aan de CD stapel toevoegen. Ik kijk dan ook gewoon weer uit naar de opvolger in 2009.

avatar van Twilight
3,5
Die sample aan het einde van Palle's Popsong vind ik maar vreemd.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.