MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Clarence "Gatemouth" Brown - Long Way Home (1996)

mijn stem
3,90 (5)
5 stemmen

Verenigde Staten
Blues
Label: Gitanes

  1. Blues Power (3:46)
  2. Somebody Else (7:09)
  3. Dockside Boogie (5:40)
  4. I'll Be There (If You Ever Want Me) (4:45)
  5. Here I Go Again (4:35)
  6. Deep, Deep Water (3:10)
  7. The Blues Walk (3:26)
  8. Mean and Evil (3:11)
  9. Underhand Boogie (2:27)
  10. Don't Think Twice (4:51)
  11. Tobacco Road (2:55)
  12. Don't Cry Sister (4:18)
  13. Long Way Home (5:38)
totale tijdsduur: 55:51
zoeken in:
avatar van Ronald5150
3,5
"Long Way Home" is een sfeervolle bluesplaat. Maar het is niet alleen blues wat Clarence "Gatemouth" laat horen. Ook invloeden uit de soul, jazz en country komen voorbij. Nadeel vind ik wel dat het af en toe een beetje hillbilly-achtig aandoet. Maar dat zijn slechts sporadische momenten. Vooral het akoestische gitaarwerk doet heel erg authentiek aan en herinnert je aan de delta blues. Af en toe wordt Clarence "Gatemouth" Brown bijgestaan door gastvocalisten, en dat zorgt voor wat dynamiek bij de toch wat vlakke stem van Brown. Al met al is "Long Way Home" een prima bluesplaat, ingetogen dat wel, maar heel smaakvol.

avatar van heartofsoul
3,5
Zeer onderhoudend album van multi-instrumentalist Clarence "Gatemouth" Brown, die zelf geen bluesartiest wilde worden genoemd (hij overleed in 2005) gezien zijn achtergrond en interesse in country, bluegrass en bigband muziek. Op dit album speelt hij samen met allerlei tamelijk bekende musici, en dat heeft dit album er niet slechter op gemaakt. Jim Keltner (drums) bijvoorbeeld, en ook Leon Russell is op een paar nummers te horen. Eric Clapton speelt een mooie solo op Blues Power.

Hoewel Brown niet de allerbeste zangstem ter wereld heeft stoort het me niet echt.
Jammer alleen van die slome uitvoering van Tobacco Road, samen met John D.Loudermilk.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.