4 heren die eigenlijk geen introductie hoeven. Ik denk wel dat ik mag stellen dat deze vier Thunderdome, en daarmee ook ID&T, hebben grootgemaakt. Gizmo, Buzz Fuzz, Dano, en The Prophet. Vier grote namen uit de oldstyle hardcore scene. Wie ooit de Duitse versie van Thunderdome I gehoord heeft, weet wat te verwachten (CD2 was ook een CD vol Dreamteam nummers). Lekkere oldstyle hardcore. Niks wereldschokkends, maar leuke schattige nummertjes.
DJ Dano heb ik altijd de minste van de vier gevonden, maar z'n nummers hier klinken toch best lekker. "All I Know" is niet direct oldstyle, maar wat rustiger qua bassen en tempo. Mooi melodietje in het midden, leuke voicesample en fijn bassje. Meer hoeft dat niet te zijn. "Bad Attitude" en "Needle Shock" zijn beiden wat steviger, met wat typischere hardcoresamples. Gizmo start the CD met "The Fist Of The Northstar", getiteld naar de gelijkname anime, met uiteraard een collectie samples om de titel te rechtvaardigen. Beetje droog nummer, dat enkel halverwege wat textuur lijkt te krijgen. "This Beat Kicks" is een plaatje dat ergens tussen de Thunderdome en de Happy Hardcore reeks invalt. Wat leuke voicesamples, en een schattig melodietje, zonder echt mellow te zijn. "Go Get Stupid" is weer wat minder, nogal saaie track met niet al te veel in. Gewoon doordrammen, maar tegenwoordig verwacht je toch wat hardere samples voor dit werk.
Buzz Fuzz brengt ook twee tracks die tussen het hardcore en het mellow gebeuren inzweven. "Ill Behavior" speelt met de overbekende
back once again for the renegade master - power to the people sample, en gooit er een typisch pianomelodietje achter. Ook "Freedom" volgt hetzelfde traject, al is de melodie in het tweede deel lekker retro in plaats van "schattig". Beste BF nummer is hier echter "Frequencies", geen onbekende denk ik. Echt lekkere melodiesamples, leuk intermezzo halverwege, goeie opbouw en ditto voicesample. Een heerlijke knaller uit de oude doos. Favoriet van de vier blijft echter The Prophet. Kerel heeft door de jaren heen een fantastische collectie nummers opgebouwd. "IC The Future" is geen echte hardcore, maar eerder in de richting van "All I Know". Wat trance achtig (Bonzai trance uit die tijd wel te verstaan), maar ietsje sneller. "With Your Love" is The Prophet's hardcore-mellow cross-over nummertje op deze CD, en het beste van de hoop. Het mellow effect zit vooral in de voicesamples, de muziek is harder. Afsluiter is "Pump Up The Volume!", snelste en tevens hardste nummer op de compilatie. Lekker oldstyle, lekker snel met wat zeer fijn melodisch geklooi op het einde.
Al bij al een leuke CD. Niet hard, daarvoor zijn er teveel cross-over elementen naar oldstyle trance en mellow, maar wel lekkere nummers. 3.5* en nog een halfje wegens sentimentele waarde. 4* dus, leuk album, al zou ik toch opletten als je het nu voor de eerste keer zou beluisteren

.