MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Gidon Kremer • Astor Piazzolla - El Tango (1997)

mijn stem
4,12 (4)
4 stemmen

Argentinië
Wereld
Label: Nonesuch

  1. Revirado (3:12)
  2. Pachouli (8:13)
  3. Preludio Para el Ano 3001 (Rinascero) (3:51)
  4. My Happiness (2:19)
  5. El Tango (6:51)
  6. Instead of a Tango (4:15)
  7. Decarissimo (3:38)
  8. Los Mareados (5:18)
  9. Che Tango Che (3:00)
  10. Milonga Per Tre (6:29)
  11. Michelangelo 70
totale tijdsduur: 47:06
zoeken in:
avatar
thejazzscène
Erg mooie uitvoering van deze gecomponeerde werken van Piazzolla. Guidon Kremer weet me toch vaak te bekoren met zijn herinterpretaties en uitvoeringen van zulke werken.
Heel theatraal is dit album ook. In El Tango wordt er een tekst verteld door een man waarachter een heel mooi samenspel weerklinkt.
Nummers als Pachouli werken bij mij schitterend in. Zulk prachtig harmonieus spel straalt op zich al pracht uit.
Ik heb via Last Fm gemerkt dat er vele luisteraars zijn die de herwerking verafschuwen. Een grote herwerking komt voor in sommige deels gezongen nummers. Daar werd het Spaans vertaald naar het Italiaans. Misschien voor de zangeres, misschien ook niet. Ik heb er geen idee van. Wat ik wel weet is dat Italiaans heel melancholisch aanvoelende en wijdse of langgerekte woorden heeft. Ik heb de taal zelf geleerd en het heeft iets theatraal op zich. Ik vind het dan persoonlijk niet erg storend (integendeel; zelfs verrijkend) dat deze taal gebruikt wordt in de tango.
Het zou verkeerd zijn de tango enkel te aanschouwen als Spaanse/ Argentijnse stijl. Zulk nationalistisch denken vind ik verkeerd en verstoort de variatie. Preludio Para el Ano 3001 is daar het bewijs van. Fantastisch nummer. Het slot is de ultieme climax. Waar heel het nummer door op verschillende wijze gespeeld wordt door viool en bandoéon, vloeien de klanken van de verschillende instrumenten op het einde van het nummer als een slingerplant in elkaar.
Er zijn ook enkele nummers geloof ik die zelfs niet door Astor Piazzolla zijn gecomponeerd maar door Kremer. Ze hebben wel één ding gemeen; het is een ode aan de grote bandonéonist en componist die de tango voor altijd zal beïnvloeden.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.