MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

George Jones - Sings White Lightning and Other Favorites (1959)

mijn stem
3,88 (4)
4 stemmen

Verenigde Staten
Country
Label: Mercury

  1. White Lightning
  2. I'm with the Wrong One
  3. That's the Way I Feel
  4. Life to Go
  5. Don't Do This to Me
  6. Wandering Soul
  7. Give Away Girl
  8. You're Back Again
  9. No Use to Cry
  10. Nothing Can Stop Me
  11. Flame in My Heart
  12. Jesus Wants Me
zoeken in:
avatar van AbleMable
4,5
Met de swingende opener en titelsong van dit album had George Jones zijn eerste nummer 1 hit te pakken.
Maar ook in 1958 had George Jones al een drankprobleem en bij de opname van de aanstaande hitsong was hij al dronken bij arriveren in de studio en zou tijdens de opnames steeds zatter worden....80 takes namen ze op. Om uiteindelijk te besluiten dat take 1 nog het beste was toen Jones dus nog het minst dronken van die dag was. White Lighting werd overigens geschreven door The Big Bopper.
Op dit vroege album van Jones is hij nog te horen met zijn "oude" stem, in de tweede helft van de jaren 60 zou hij de hem kenmerkende stijl met de unieke frasering pas ontwikkelen.
Voor mij is het absolute hoogtepunt van dit album, het prachtige ontroerende No Use To Cry. En het hele album behoort tot zijn beste werk in de jaren 50 en op het album is dus al zeker te horen wat voor uitzonderlijk talent George Jones was.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.