MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

James Brown - Sings Raw Soul (1967)

Alternatieve titel: All New Great Songs

mijn stem
3,43 (7)
7 stemmen

Verenigde Staten
Soul / Funk
Label: King

  1. Bring It Up (Hipster's Avenue) (2:45)
  2. Don't Be a Dropout (3:42)
  3. Till Then (2:41)
  4. Tell Me That You Love Me (1:41)
  5. Yours and Mine (3:08)
  6. Money Won't Change You, Part 1 (2:47)
  7. Money Won't Change You, Part 2 (2:24)
  8. Only You (2:50)
  9. Let Yourself Go (2:54)
  10. The Nearness of You (3:07)
  11. Nobody Knows (3:19)
  12. Stone Fox (2:48)
totale tijdsduur: 34:06
zoeken in:
avatar van lennon
3,0
De titel zegt t al. James sings raw soul. En dat kan ie!

Sfeervolle plaat, met een zwaar dieptepunt. Zoals vaker op albums uit de 60's duikt er ineens een live opname op, in zeer slechte kwaliteit (ik heb publieksopnames die beter klinken) met de titel Tell Me That You Love Me. De start van de track is er ingemixt, maar dan valt het geluid steeds meer tegen en begint het zenuwen nummer.. Gelukkig duurt ie net iets langer dan 1,5 minuut, want het voegt echt helemaal niks toe aan dit album. Sterker nog, het breekt alleen maar af.

Leuk en opvallend is JB's uitvoering van Only you. Iedereen kent het nummer, is door velen uitgevoerd, maar JB geeft er zijn eigen twist aan, en dat is erg leuk om te horen, en doet het nummer goed.

Gelukkig is het niveau van de rest wel dik in orde, waardoor deze plaat gewoon leuk is. Ik neig naar 3,5 maar laat m vooralsnog op 3 sterren staan.

avatar van west
4,0
In de jaren '60 werden er nog wel eens net andere versies van een plaat uitgebracht per land of continent. Ik heb zelf hier een Franse versie van Raw Soul, waarop precies de mindere nummers zijn vervangen door bekende en goede songs als Kansas City en Think (de versie met Marva Whitney). Kansas City staat bijvoorbeeld ook op het album Cold Sweat uit hetzelfde 1967.

Maar er staat nog meer prima rauwe soul op deze plaat. Bring It Up & het sterke Don't Be A Drop Out swingen overheerlijk, Nobody Knows is een fraaie J.B. ballad, Money Won't Change You part 1 & 2 horen wat mij betreft bij de wat minder bekende pareltjes van James Brown en Let Yourself Go heeft een lekkere funky drive en gitaar. Fijne plaat weer!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:20 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:20 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.