MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sir Douglas Quintet - The Best Of (1980)

mijn stem
4,04 (12)
12 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Country
Label: Takoma

  1. Mendocino (2:40)
  2. And It Didn't Even Bring Me Down (2:30)
  3. At the Crossroads (4:30)
  4. Nuevo Laredo (2:42)
  5. Wasted Days and Wasted Nights (3:38)
  6. She's About a Mover (3:20)
  7. Dynamite Woman (3:41)
  8. Stoned Faces Don't Lie (4:38)
  9. Texas Me (2:35)
  10. Magic Illusion (2:50)
  11. Song of Everything (4:04)
  12. You Never Get Too Big and You Sure Don't Get Too Heavy, That You Don't Have to Stop and Pay Some Dues Sometime (3:43)
totale tijdsduur: 40:51
zoeken in:
avatar van LucM
4,0
"Mendocino" is een nummer dat bij mij nooit stuk kan (heerlijk die orgel!), "She's About a Mover" en "Dynamite Woman" waren ook nog (kleinere) hits.
Overigens is dit geen soul, Sir Douglas Quintet werd gecatalogeerd onder tex-mex (kruising Amerikaanse rock met Mexicaanse volksmuziek) net als Ry Cooder en Los Lobos.

avatar van Droombolus
4,0
LucM schreef:
Sir Douglas Quintet werd gecatalogeerd onder tex-mex (kruising Amerikaanse rock met Mexicaanse volksmuziek) net als Ry Cooder en Los Lobos.


Waarvan we Doug "Sir Douglas" Sahm natuurlijk wel de voorloper mogen noemen. Wat had die man veel in zijn mars zeg ! En Augie Meyers is natuurlijk dè held voor iedere oprechte liefhebber van piep-orgeltjes ........ Heerlijke eerlijke muziek !

avatar van nlkink
Dankzij E-Clect-Eddy zit ik nu bij The Sir Douglas Quintet. Toch een beetje een vergeten groep. En dat is jammer. Echt slechte albums hebben ze nooit gemaakt. Bij een nummer als Mendocino komen er veel herinneringen boven. Ik herinner me hoe dat liedje door het keukenraam naar buiten vloog terwijl ik in de tuin stond, vijf of zes jaar oud. Van burengerucht was geen sprake. Ik woonde in een lintdorp bij Musselkanaal en de dichtsbijzijnde buren woonden 200 meter verderop. Op deze verzamelaar staat ook Nuevo Laredo dat Freek de Jonge recentelijk heeft ge "koffert". Een van de nummers heeft ook nog de A-OE-OE-A! kreet die ooit als jingle gebruikt werd door Eddy Becker, if memory serves. Hun versie van Wasted Days And Wasted Nights is ook beter dan die van Freddy Fender. Maar goed, dat vind ik persoonlijk. En wie dit leuk vind zou ook eens op zoek moeten gaan naar The Texas Tornados. Eigenlijk zou iedereen een album van The Sir Douglas Quintet in huis moeten hebben, voor als een feestje te tam dreigt te worden. Overigens, er zijn uitgebreidere verzamelaars op de markt. Doug Sahm en zijn Sir Douglas verdienen de box set 'treatment'.

avatar van E-Clect-Eddy
Ik zal eens een paar nummers in de wachtlijst zetten...

Ik had alleen een stukje van Nuevo Laredo geluisterd om te controleren of het echt het origineel is van Freek's "koffer".

avatar van koosknook
4,0
De palingsound van America. In een keer is het me duidelijk waar The Cats de mosterd vandaan haalde....

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.