MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Hideouz Newcome - Deadly as a Dragon Kiss (2006)

mijn stem
geen stemmen

Duitsland
Hip-Hop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. HH80 Intro (1:37)
  2. Deadly as a Dragon Kiss (3:22)
  3. Sonz of Evil (3:51)
  4. Ultimate Warrior (3:21)
  5. Lyrical Murdering (4:05)
  6. Reality!! We Want No Morality (3:28)
  7. Shadows of the Past (3:16)
  8. Journey of Skillz (3:36)

    met The Mantis Chapter

  9. The Underground (3:56)

    met Gato

  10. Mass Hysteria (9:54)

    met Alikazam, Class Action, Gato, Hundredth Monkey, Inzaine, MC Cosh, MC Gusto, The Mantis Chapter, Mental Disorda, Style-W en Warped Ethics

  11. Deadly as a Dragon Kiss [Instrumental] * (3:37)
  12. Sonz of Evil [Instrumental] * (3:51)
  13. Ultimate Warrior [Instrumental] * (3:21)
  14. Lyrical Murdering [Instrumental] * (4:05)
  15. Reality!! We Want No Morality [Instrumental] * (3:28)
  16. Shadows of the Past [Instrumental] * (3:16)
  17. Journey of Skillz [Instrumental] * (3:36)
  18. The Underground [Instrumental] * (3:56)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 40:26 (1:09:36)
zoeken in:
avatar
lambf
De mannen lijken eerder op Neonazi's dan op Hip-Hoppers , maar dat maakt dit niet minder goed. Ik zal hier in de komende dagen een wat uitgebreider bericht over schrijven, want het is zonde dat zo weinig mensen het kennen. Die organische beats zijn echt geweldig

avatar
lambf
Ow, hier zou ik nog wat over schrijven, juist. Dit is een van die Duitse Hop-Hop groepjes (groep, groep...2 man) die zwaar geïnspireerd zijn door de UK-scéne uit de jaren '90 en dus ook hun muziek hierop baseren. Een beetje als Readykill dus, alhoewel de nadruk op andere stukken liggen; minder donker, iets minder indrukwekkend (er zullen nog wel meer zijn, maar helaas weet ik die niet)

Wat te verwachten? Engstalige Hip-Hop welke flink leunt op aanwezige breaks; natuurlijk hoor je duidelijk dat het Duitsers zijn, maar het past wel bij de koude feel van de muziek. Af en toe flink orchestrale samples, maar dat is alleen maar beter. Verder valt het op dat er vrij goed gerapt word, ik ken Engelse rappers die het heel wat minder doen. Verder is heeft de muziek een vrij "kaal" geluid, dit is gedaan om veel ruimte te geven aan de drums.

De twee beste nummers van dit geheel zijn Shadows of the Pas en Mass Hysteria. SOTP heeft een haast gothic productie, die aanwezige koren; het tempo is vrij hoog en de energie is niet weg te slaan, geweldig. Ook Hysteria is een Hip-Hop bommetje; qua productie iets minder, maar vanwege de vele gastartiesten echt geweldig. Het enige puntje van kritiek is dat het soms duidelijk is dat de rappers hun teksten afgezonderd hebben ingerapt, waardoor de verschillende rapstijlen niet lekker in elkaar overlopen, en erger, dat het heel individualistisch klinkt, terwijl het tegenovergestelde word bedoeld, lijkt mij.

Het schijnt onder "Hardcore" te vallen, daar kan ik me wel in vinden. Het is dan ook niet echt geschikt voor Hip-Hopheads die houden van moderne, afgeronde producties en soulvolle samples met een goudbruin randje. Het neigt eerder naar Punk welke is omgezet naar Hip-Hop. Degene die eens wat andere Hip-Hop willen horen is dit zeker aan te raden, alhoewel het niet echt catchy muziek is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:47 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:47 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.