MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Arthur Russell - Love Is Overtaking Me (2008)

mijn stem
3,63 (19)
19 stemmen

Verenigde Staten
Avant-Garde / Pop
Label: Audika

  1. Close My Eyes
  2. Goodbye Old Paint
  3. Maybe She
  4. Oh Fernanda Why
  5. Time Away
  6. Nobody Wants a Lonely Heart
  7. I Couldn't Say It to Your Face
  8. This Time Dad You're Wrong
  9. What It's Like
  10. Eli
  11. Hey! How Does Everybody Know
  12. I Forget and I Can't Tell (Ballad of the Lights, Pt. 1)
  13. Habit of You
  14. Janine
  15. Big Moon
  16. Your Motion Says
  17. The Letter
  18. Don't Forget About Me
  19. Love Is Overtaking Me
  20. Planted a Thought
  21. Love Comes Back
zoeken in:
avatar van dj maus
4,0
Op de valreep nog één van de mooiste albums van 2008.

Weer een totaal andere kant van Arthur Russell en wéér prachtig!
Folk dit keer. Prachtige man, prachtige stem waarmee hij in veel verschillende stijlen weet te overtuigen.

Soms moet ik aan John Frusciante denken (o.a. #5/6), soms aan de intieme fluistermuziek van Vincent Gallo's 'When'. Maar dan natuurlijk dertig jaar geleden.

#6 doet zelfs ook wel aan een ingetogen Bowie denken.

Misschien later nog meer associaties. Ben pas net begonnen met het album verder te ontrafelen.

avatar
4,0
Sluit ik me helemaal bij aan. Juist als je denkt alle kanten van Arthur Russell inmiddels wel gehoord te hebben, komt er weer iets totaal onverwachts als dit boven drijven. Wat een prachtige pop nummers!

avatar van dj maus
4,0
overigens ooit ontdekt dankzij u, meneer bubbachups, die Arthur Russell

avatar van aERodynamIC
4,0
bubbachups schreef:
Ik zie nog geen stem van je staan bij de "nieuwe" Arthur Russell!! Jammerlijk in 1992 aan AIDS overleden en nog stééds duikelen ze de ene na de andere klassieker op uit zijn uitpuilende archief. Van disco platen tot cello drones, en dit keer voor het eerst een waanzinnige pop plaat. Weet zeker dat je deze ook tof zult vinden.

Nou bubba ik zal het je gaan vertellen.
Toen ik opener Close My Eyes hoorde was het eerste dat me te binnen schoot: jazeker erg mooi maar wat doet avant-garde hier eigenlijk als muzieksoort. Buiten dat het een mooi nummer is hoorde ik ook niet meer dan dat. Er zijn zo vreselijk veel mooie nummers als deze.
Eerlijk gezegd gaat dat voor meerdere nummers op dit album wel op. Er zijn zo verdomde veel goede singer-songwriters met mooie muziek. Nu ken ik het overige werk van de beste man niet dus ik kijk er misschien anders tegenaan dan jij, maar.............. er is een hele grote maar die dit album wel degelijk iets extra's meegeeft en die er voor zorgt dat ik 21 nummers en daarmee een uur lang heb zitten genieten: hier en daar hebben de nummers van die stekeligheden in de vorm van bijvoorbeeld de cello die soms opduikt, blazers, of juist een rauw rock-randje en sferisch gezien doet Russell iets met me dat ook bijvoorbeeld Nick Drake doet: hoe eenvoudig het soms ook lijkt zo eenvoudig is het juist helemaal niet en daarmee weten dit soort artiesten op te vallen en ik denk ook te ontroeren.
Het is een uiterst waardevolle tip geweest waar ik zoals jezelf al aangaf zeker iets mee kan.!

avatar van muziekobsessie
2,5
Veel te veel cliche's. Hoe doorsnee kan een singersongwriter zijn. En niet met Nick Drake te vergelijken. Dit zijn gewoon 3 accoorden schema's, nick drake is wel ff andere koek. Speel t maar is na op gitaar

avatar
Intersant persoon. Ik ga hier achterna.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.