MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Byrds - Another Dimension (2005)

mijn stem
4,00 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Folk
Label: Sundazed

  1. Eight Miles High
  2. Why
  3. Ryder (I Know My Rider)
  4. 2-4-2 Fox Trot (The Lear Jet Song)
  5. Psychodrama City
  6. John Riley II
  7. Wild Mountain Thyme
  8. Hey Joe (Where You Gonna Go)
  9. I See You
  10. What's Happening?!?!
  11. Captain Soul (30 Minute Break)
zoeken in:
avatar
4,5
Deze dubbele 10 inch op vinyl van Sundazed kwam ik een keer op een Byrds-site tegen en maakte mij nieuwsgierig.
Het album heeft dezelfde cover als het 3e Byrds-album Fifth Dimension uit 1966 en is een soort speurtocht naar de sessies van dat album.
Eight Miles High is hier aanwezig in een instrumentale versie en laat horen hoe goed dat nummer met McGuinn's 12-snarige Rickenbacker-gitaar in elkaar zit.
Why is het b-kantje van Eight Miles High en is hier ook in een instrumentale versie aanwezig.
Ryder (I Know My Rider) is een nummer dat in de jaren 60 door veel (garage) rockbands opgenomen is. De versie van The Byrds is een outtake die in 1989 als bonus track op de compilatie Never Before terechtkwam. Later is het ook toegevoegd aan The Byrds-box uit 1990.
Op Fifth Dimension was 2-4-2 Fox Trot (The Lear Jet Song) een afsluiter. The Byrds sloten hun albums meestal af met iets grappigs. Op het origineel zijn al die luchtvaart radio geluiden en morse signalen te horen, maar op deze versie zijn ze juist weggelaten.
Crosby's Psychodrama City staat ook als outtake en bonus track op de Never Before compilatie, maar dit is de instrumentale versie die als een jamsessie klinkt.
Wild Mountain Thyme is een folknummer dat door veel jaren 60-artiesten opgenomen is (o.a. Marianne Faithfull). Het nummer staat ook op Fifth Dimension, maar dit is een alternate take.
John Riley (van Fifth Dimension) is hier ook in een andere take aanwezig.
Hey Joe (van Fifth Dimension) is hier aanwezig in de versie van een Zweedse radioshow van 29 maart 1967. Deze versie stond (met toelichting van Crosby) ook al op bootlegs zoals Live In Stockholm en Never Again.
De beste Byrds-versie van Hey Joe speelden ze op het Monterey Pop Festival (18 juni 1967).
Er zijn tig versies van dat nummer maar die van Jimi Hendrix blijft natuurlijk de beste.
I See You (van Fifth Dimension) is een lange versie zonder overdubs. Yes heeft op hun debuut-album een cover van dat nummer opgenomen.
Op de langere versie van What's Happening?!?! (van Fifth Dimension, ook b-kantje van Mr. Spaceman) zijn de vocalen anders dan die op dat derde album en de single.
Het instrumentale Captain Soul van het derde album was ook het b-kantje van de single 5D (Fifth Dimension), maar dit is een lange 30 Minute Break versie zonder overdubs.
Another Dimension is door Sundazed helaas in een beperkte oplage uitgebracht. Het is een must have voor Byrds-fans en de geluidskwaliteit is heel goed.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.