MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Zbigniew Preisner - Trois Couleurs: Blanc (1994)

mijn stem
4,05 (20)
20 stemmen

Polen
Score
Label: Virgin

  1. The Beginning (1:18)
  2. The Court (1:06)
  3. Dominique Tries to Go Home (1:16)
  4. A Chat in the Underground (2:15)
  5. Return to Poland (1:28)
  6. Home at Last (1:26)
  7. On the Wisla (1:14)
  8. First Job (0:51)
  9. Don't Fall Asleep (0:47)
  10. After the First Transaction (1:23)
  11. Attempted Murder (1:26)
  12. The Party on the Wisla (1:49)
  13. Don Karol I (0:54)
  14. Phone Call to Dominique (0:40)
  15. Funeral Music (1:31)
  16. Don Karol II (0:55)
  17. Morning at the Hotel (2:27)
  18. Dominique's Arrest (1:49)
  19. Don Karol III (1:28)
  20. Dominique in Prison (2:27)
  21. The End (2:25)
totale tijdsduur: 30:55
zoeken in:
avatar
4,5
neo
Vergelijkend met Rouge en Bleu gaat Preisner met Blanc, de gelijkheid, richting het persoonlijk te werk gaan. De film refereert aan de toestand van Polen op een manier, wat voor hem de weg naar Chopin open en bloot stelde. Zijn Poolse achtergrond dook weer op, iets waar hij min of meer een beetje van af gezien had de laatste jaren. De score is melachoniek alom, met de Chopin achtige beweegredenen kan dat ook haast niet anders. En juist dat stuk melancholiek wordt intiem benaderd door zeer ingehouden instrumentatie, noem het een schaarste aan instrumenten. Waar zijn stijl altijd al met minimale middelen op het eerste oog lijkt te zijn, was dat hier echt het geval. Toch is deze de minste uit het trois couleurs score drieluik. Het gevoel is een beetje weg, mede dankzij de te snelle overgangen naar volgende tracks, iets wat bij bv. Rouge niet aanvoelt als ''vervelend''. 4 sterren

avatar
4,0
Van deze cd blijft natuurlijk vooral het erg aanstekelijke thema over, dat ook de film voor een groot deel bepaalt (en zo goed maakt) Ik heb de cd niet zelf dus de andere nummers ken ik niet meer zo goed, maar ik weet wel nog dat toen ik hem van de bib haalde ik hem erg vaak gespeeld heb, dus dat kan niet slecht geweest zijn

avatar
4,5
neo
Schaf liever Rouge aan zou ik zeggen

avatar
4,0
Ja die heb ik ook ooit eens uitgeleend, maar behalve het bolero-thema dat ook op de bleu-cd staat kan ik me er niet zo erg veel van herinneren. Maar ik ben mijn digitale discotheek toch aan het uitbreiden, dus ik zal hem in de nabije toekomst wel nog eens ontlenen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.