MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Risskant - Voedingswijzer (2009)

mijn stem
2,72 (9)
9 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Geef het Terug (3:39)
  2. Gektu (Tugek) (2:35)
  3. Diep in het Glas (2:54)

    met Jimmy G

  4. Over en Uit (2:57)
  5. Richard en Perry (3:31)

    met Per.Verz

  6. Kookpunt (2:54)
  7. Schrijverslaafd (3:36)
  8. Bam Bam (Bam Bam) (3:07)

    met Ad.Rem

  9. Maatbekers (3:58)

    met Whiteboy en Anonymouz

  10. Vaker (3:01)
  11. Stress (5:01)

    met Surya en Nox

  12. Bekende Weg (3:36)
  13. Knaken (3:40)

    met Skenkie

  14. Laat Ze Maar Praten.... (3:23)

    met Dopaganda en Diggy Dex

  15. Kappen met die Shit (3:51)
  16. Voeding op Je Bord (14:43)

    met Patrice

totale tijdsduur: 1:06:26
zoeken in:
avatar van MAS
3,0
MAS
De altijd productieve Risskant breng weer een album uit. Klinkt opzich niet slecht alleen Risskant weet me meestal niet een heel album te boeien

avatar van Rhythm & Poetry
2,0
Ik vind het zeker geen verkeerd album maar er is nog heel wat op aan te merken. Risskant bijvoorbeeld klinkt wel heel gretig maar doet het op tekstueel gebied niet echt goed. Daarnaast moest ik wat aan zijn stem wennen, deze klinkt wat kinderlijk. De producties vind ik over het algemeen wel goed, het samplegebruik vind ik het sterkste punt van de cd. Een enkele goede gastbijdrage zorgt ervoor dat ik het album met een verdiende voldoende bekroon.

avatar van MAS
3,0
MAS
Rhythm & Poetry schreef:
Ik vind het zeker geen verkeerd album maar er is nog heel wat op aan te merken. Risskant bijvoorbeeld klinkt wel heel gretig maar doet het op tekstueel gebied niet echt goed. Daarnaast moest ik wat aan zijn stem wennen, deze klinkt wat kinderlijk. De producties vind ik over het algemeen wel goed, het samplegebruik vind ik het sterkste punt van de cd. Een enkele goede gastbijdrage zorgt ervoor dat ik het album met een verdiende voldoende bekroon.


Welke gastbijdrage vond je goed?

avatar van Rhythm & Poetry
2,0
Per.Verz, Anonymouz, Skenkie en Diggy Dex. Ik heb de cd nu trouwens ook origineel binnen, leuke achterkant (opgedeeld in voorgerecht, salade, hoofdgerecht en dessert).

avatar van MAS
3,0
MAS
Daar ben ik wel mee eens. Skenkie is zowiezo een van mijn favoriete mc's en het is ook leuk om weer wat van Per.Verz te horen. Hoop dat hij binnenkort ook weer iets uitbrengt.

avatar
Relax
Ik vind Per.Verz veel te geforceerd... hij heeft totaal geen persoonlijkheid kwa rap, klinkt meer als een robot.

avatar van MAS
3,0
MAS
Relax schreef:
Ik vind Per.Verz veel te geforceerd... hij heeft totaal geen persoonlijkheid kwa rap, klinkt meer als een robot.


Ik snap wel wat je bedoeld hij verteld eigenlijk ook alleen maar rare dingen. Toch doet hij dit op een manier waarop het fijn weg luisterd en moet ik vaak lachen om zijn vreemde teksten.

avatar van Pooiertje
Geef het terug is echt een poepnummer.

avatar van Rhythm & Poetry
2,0
“Alweer mijn derde soloplaat,” rapt Risskant op Geef het Terug. Drie albums, maar van bekendheid kan de rapper nog niet genieten. Misschien zal zijn nieuwe project Voedingswijzer daar verandering in brengen. Het album was te beluisteren op de 3voor12 luisterpaal, kent een gastbijdrage van Diggy Dex, een productie van Big 2 en daarnaast is er ook nog een videoclip geschoten voor het nummer Knaken.

Het concept van Voedingswijzer lijkt origineel; de plaat bestaat uit een viergangen menu: voorgerecht, salade, hoofdgerecht en dessert. Het is echter jammer dat de hoofdstukken niet speciaal uitgewerkt worden; meer dan een eervolle vermelding op de achterkant van de cd zit er niet in. En ondanks dat sommige titels matchen met het onderwerp eten (Kookpunt en Voeding op je Bord), gaan de teksten er niet of nauwelijks over. Onderwerpen die Risskant wel aansnijdt zijn onder andere zijn eigen leven, de oorlog in Irak en eenzaamheid. Al braggend en boastend benadert hij voor het grootste deel zijn onderwerpen. De stem van Risskant heeft iets kinderlijks; zijn wat hoge stem klinkt helder en kenmerkend is de rollende r (die geen irritatie opwekt).

Wisselvalligheid is een woord dat Voedingswijzer tekent; er is genoeg te genieten, maar er staan ook heel wat nummers op die van een matig niveau zijn. Het album komt wat stroef op gang met Gektu (Tugek), met name de tekst van Risskant is niet om over naar huis te schrijven. De zelfverheerlijking waaraan hij op het desbetreffende nummer doet is als een doorn in het oog, daarnaast zijn de punchlines ook nog eens zwak: “Bliksemafleiders zijn niet klaar voor mijn gedonder//Al loop je poedelnaakt rond met wat zaad in je mondje.” De productie van Dimmie ut Laatste Woord (een terugkerende stemsample en het geluid van een minimalistische drum) doet het nummer ook al geen goed.

Zoals gezegd kent het album ook de nodige hoogtepunten; Richard en Perry is zo’n positieve uitschieter, mede door de goede samenwerking met Per.Verz. Beide vertolken de rol van een oorlogsslachtoffer; met heel wat agressie en emotie rappen de heren hun tekst, die over leed gaat en welke rol ze in de Irakese oorlog moesten vertolken. De productie, opnieuw van Dimmie, zet het nummer extra kracht bij; de dramatische viool die te horen is draagt goed bij aan de sombere sfeer.

Het album blijft op en neer gaan. Bam Bam (Bam Bam) is uitermate zwak te noemen, de lage bass in de productie (van Big 2) irriteert mateloos door de eentonigheid en het refrein is vervelend (“Ik wil dat je meegaat, ook al heb je toch geen smaak”). Maatbekers, het daaropvolgende nummer, is wel weer goed te noemen. Risskant rapt over vrienden die geen vrienden blijken te zijn, zijn tekst is interessant om te beluisteren: “Vul die maatbeker en blijf kijken naar de streep, echte vrienden zijn er weinig in dit tijdelijke leven, vul die maatbeker en blijf schrijven op de maat, echte vrienden staan er eeuwig en zijn meteen ter plaatse.” Naar het einde toe staat er met Kappen met die Shit nog een uitstekende track op; de viool en piano maken het nummer melancholisch, Risskant komt het beste tot zijn recht op een dergelijke productie.

Het is vallen en opstaan voor Risskant op Voedingswijzer; zijn niveau is net als de producties en gastbijdrages erg wisselvallig. Aangezien Voedingswijzer net wat meer positieve facetten bevat kan het opgestelde menu van Risskant toch nog op 3 sterren rekenen.

Deze review heb ik geschreven voor www.hiphopleeft.nl

avatar van tovast
3,0
Risskant kan echt heel veel beter.
Hopelijk maakt hij dat waar op Klassiek..

avatar
ik vind het een prima CD met idd 'Richard en Perry' en kappen met die shit' als uitschieters! En ik vind Per.Verz juist altijd goed! De beste nummers van Risskant vind ik vaak met per.Verz!!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.