MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mike & Rich - Expert Knob Twiddlers (1996)

mijn stem
2,66 (25)
25 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Electronic
Label: Rephlex

  1. Mr. Frosty (6:51)
  2. Jelly Fish (6:30)
  3. Eggy Toast (4:07)
  4. Reg (5:57)
  5. Vodka (4:12)
  6. Winners Takes All (5:44)
  7. Giant Deflating Football (6:22)
  8. Upright Kangaroo (3:31)
  9. The Sound of Beady Eyes (7:46)
  10. Bu Bu Bu Ba (6:51)
totale tijdsduur: 57:51
zoeken in:
avatar
JonnieBrasco
Stop Richard D. James (Aphex Twin) en Michael Paradinas (µ-Ziq) bijelkaar in een hokje, en dit fraaie album wordt geboren. Na één keer luisteren stem ik alvast de basis-4*, ik ben benieuwd wat een paar keer vaker luisteren op zal leveren. Dat vaker luisteren zal in de nachtelijke uurtjes zijn denk ik

avatar van T.O.
Haha wat een geweldige hoes

avatar van Yak
Yak
Deze plaat heb ik stom genoeg nooit gehoord. Terwijl ik (zeker destijds) helemaal leip werd van alles van James en Paradinas maakten.

avatar van Onderhond
1,0
Tranen met tuiten. Wat een geniale hoes

avatar
JonnieBrasco
Warning voor de nieuwe luisteraar van dit album: Pas op voor het tweede nummer Jelly Fish en zet het volume iets zachter - Richie Rich zit te klieren met een soort oscilloscoop waar je gehoor serieus van beschadigd...

avatar van BoordAppel
3,5
Erg leuke plaat. Lekker relaxt, jazzy (soms) en loom. Vooral het laatste nummer is echt erg traag maar wel lekker. Het is echt een heel vrolijk album en ik hoor er eigenlijk meer µ-Ziq in dan Aphex Twin. Veel geinige melodietjes en debiele voice samples. Vooral in het nummer Reg raakt de voice sample kant noch wal maar is ie wel erg grappig, zo ook in het laatste nummer.

De plaat is eigenlijk zoals de hoes doet vermoeden; erg gezellig en een beetje debiel 4*.

Wat wordt er trouwens met het genre avant-garde gesmeten zeg, dit is volgens mij geen avant-garde. Maar ik vind t zo sowieso een nietszeggende aanduiding.

avatar van Onderhond
1,0
Dat ligt meer aan de nogal zinsloze "Dance" aanduiding bij dit soort muziek. Het blijft vreemd om dit op één hoop te gooien met een Tiësto, niet ?

Had er trouwens veel verwacht van deze, maar ben nog niet verder dan 1 luisterbeurt gekomen. Viel me echt geweldig tegen.

avatar van BoordAppel
3,5
Viel me echt geweldig tegen.

Hehe, dat had ik je ook wel kunnen vertellen. Maar dit komt toch meer in de buurt van gewone dansmuziek dan wat Rich & Mike normaal maken. Geen IDM of zo te horen.

avatar van Onderhond
1,0
Je kan heel wat verwachten als je twee mensen als RD James en M Paradinas samenzet, maar dit had ik echt niet zien aankomen. Hun eigen werk is bij vlagen geniaal, deze samenwerking stevig kut.

In de tracks niks terug te vinden van de elementen waar beide heren berucht om zijn. Geen trippy Aphex ritmes, geen prachtige µ-Ziq melodieën. Makke, flauwe en dikwijls lelijke zagerige tracks blijken het resultaat van hun samenwerking. "Mr Frosty" is representatief. Lome ritmes en een zagerige melodie. Enige effect van dit nummer is dat ik na het luisteren een stuk bedrukter ben. Hetzelfde geldt voor "Jelly Fish". Doet wat denken aan de nieuwe van End, maar tipt niet eens aan de genialiteit van dat album. Waar End gaat voor de clash, probeert Jelly Fish verschillende genres te combineren. Niet geslaagd wat mij betreft. "Eggy Toast" lijdt vooral aan een vreselijke melodie, "Reg" doet er nog een domme voice sample bij. Eerste track die mij wat ligt is "Vodka". Klinkt wat lekkerder, wat uitgesprokener en vrolijker. Eindelijk schiet m'n rechter dikke teen in beweging, goed teken. Beste track van het album ook meteen.

Korte opflakkering echter, want "Winner Takes All" gaat dezelfde weg op als "Jelly Fish", en is net als "Giant Deflating Football" een wanplaat, voor zover die term bestaat."Upright Kangaroo" is weer net iets leuker, lijkt wat een afvallertje van het RDJ album. "The Sound Of ..." is weer frut en negeer ik maar even. Want "Bu Bu Bu Ba" is ook weer net iets beter. Klinkt weer wat schattiger en gezelliger. Afsluiten wordt gedaan met "Brivert & Muons". Groovy en distorted, combinatie die voor geen meter werkt vind ik. Nogmaals een flater dus.

Stevige tegenvaller dus, met eigenlijk maar drie aangename tracks, waarvan geen enkele dan nog echt lekker. 1*, met dank aan Vodka. De rest heb ik met veel zwier weer van m'n PC gegooid.

avatar van Goodfella
3,0
Tja valt me ook wat tegen dit. Nogal wat tracks die aan Fatboy Slim doen denken, van die eindeloos gesamplede loopjes vooral. Da's toch niet direct wat je verwacht van een µ-Ziq/Aphex Twin combinatie. "Reg" is een van m'n favoriete tracks hier. Heeft wel wat van Weapon of Choice, lekker funky en aanstekelijk ritme iig. Kan d'r overall wel een klein 3-tje uitpeuren, maar duidelijk niet het eclectische werkje waarop ik hoopte. Ben eigenlijk wel benieuwd waar een samenwerking tussen Mike en Rich 9 jaar na dato toe zal leiden..!

avatar van bas
0,5
bas
te loom, te vrolijk, te raar. Teveel van mike, te weinig van richard. Ik kan het helaas niet zo waarderen, maar de artwork is wel erg stoer!

avatar
tuktak
hoe klinkt een plaatje als 2 supertalenten stoned als een garnaal samenwerken met top apparatuur? zo dus...

avatar van Nakur
Ik had nog nooit van deze plaat gehoord, maar toen ik de hoes in de winkel zag moest ik wel luisteren, Een van de gaafste hoezen ooit dunkt me. De muziek vond ik dan helaas wat minder.

avatar van nuf
3,0
nuf
Ik vond de muziek wel ok hoor

avatar van VforVictor
Heb deze cd onlangs voor mn verjaardag gekregen, beetje vreemd maar wel lekker!

avatar van Gyzzz
Is dit echt zo'n zwakke plaat als het gemiddelde doet vermoeden? Of denken sommigen er anders over?

'Mr. Frosty' kwam zojuist langs in een playlist en vond ik eigenlijk wel een behoorlijk sterke track.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:53 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:53 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.