MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Taj Mahal - De Ole Folks at Home (1969)

mijn stem
3,50 (14)
14 stemmen

Verenigde Staten
Blues / Rock
Label: Columbia

  1. Linin' Track (1:41)
  2. Country Blues #1 (2:38)
  3. Wild Ox Moan (2:46)
  4. Light Rain Blues (3:22)
  5. A Little Soulful Tune (2:39)
  6. Candy Man (2:56)
  7. Cluck Old Hen (2:33)
  8. Colored Aristocracy (2:03)
  9. Blind Boy Rag (4:10)
  10. Stagger Lee (3:21)
  11. Cajun Tune (1:56)
  12. Fishin' Blues (3:06)
  13. Annie's Lover (3:30)
totale tijdsduur: 36:41
zoeken in:
avatar van Ronald5150
3,5
Taj Mahal levert met "De Ole Folks at Home" een traditionele folk bluesplaat af. Met zijn stem en afwisselend een gitaar, banjo, mandoline of ander traditioneel snaarinstrument werkt Taj Mahal zich door de authentiek klinkende blues van het volk van de Verenigde Staten. Niet spectaculair, maar wel trouw aan het genre.

avatar
Stijn_Slayer
Mooie, pure plaat vol met country- en folkblues. Sfeervolle rootsy instrumentatie. Er staan inderdaad weinig spectaculaire nummers op, maar de instrumentatie en de timbres compenseren dat.

avatar van Brutus
1,5
Dit is niets voor mij.

avatar van potjandosie
4,0
geplaatst:
"De Ole Folks at Home" is het akoestische deel van het dubbel album uit 1969, waarvan het elektrische deel verscheen onder de titel "Giant Step".

merendeels door Taj Mahal gearrangeerde traditionals in het genre country/folk blues. een aantal covers "Linin Track" (Huddie Ledbetter aka Leadbelly), "Candy Man" (Reverend Gary Davis), het aloude, bekende "Stagger Lee" (Lloyd Price), "Fishin' Blues" (Henry Thomas) en een enkel eigen nummer, zoals het sterke "Light Rain Blues" waarop hij zichzelf zoals op meerdere nummers o.a. "Cluck Old Hen" op banjo begeleidt.

"Linin' Track" en "A Little Soulful Tune" zijn a-capella gezongen liedjes met "handclaps" die worden afgewisseld met een 4-tal instrumentale nummers "Country Blues #1" dat laat horen wat de titel zegt, "Coloured Aristocracy", "Blind Boy Rag" en "Cajun Tune".

heb een voorkeur voor de nummers met zang, zoals "Wild Ox Moan", "Candy Man", "Stagger Lee", het heerlijke "Fishin' Blues" en "Annie's Lover". stuk voor stuk sterke nummers.

wellicht iets minder dan het bandalbum "Giant Step" dat wat meer variatie biedt, maar goed genoeg voor 4 sterren.

Album werd geproduceerd door David Rubinson

Taj Mahal: vocals, harmonica, guitar, banjo, jive

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.