MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

L'Infonie - Volume 3 (1969)

Alternatieve titel: L'Infonie

mijn stem
3,25 (4)
4 stemmen

Canada
Rock / Avant-Garde
Label: Polydor

  1. Ode à L'affaire (Ouverture) (3:56)
  2. L'Affaire (1:32)
  3. J'ai Perdu 15 Cents Dans le Nez Froid D'un Ange Bronzé (2:01)
  4. Solo (2:11)
  5. Finale (5:55)
  6. Viens Danser le "OK Là!" (3:02)
  7. Toutes les Affaires S'en Vont Sur Toutes les Côtés en Même Temps, Tout L'temps (1:09)
  8. She's Leaving Home (5:38)
  9. Intermezzo (0:28)
  10. Agnus Dei (5:05)
  11. Desafinado (7:18)
  12. Histoire de La P'tite Ch'nille électrique Qui Fut Métamorphosée en Ch'nille Naturelle Par La Fée Trobouguorbrotelle * (3:38)
  13. La Petite Demoiselle à La Vitrine * (12:46)
  14. Untitled [Hidden Track] * (6:05)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 38:15 (1:00:44)
zoeken in:
avatar van willemmusic
4,5
L'Infonie was een hippiecommune in 'Kébèk' (Quebec) met kunstenaars, performing artists, musici en andere vage figuren met als drijvende krachten componist Walter Boudreau en dichter/zanger/trompetist Raöul Dugay en die worden hier op vol. 3, bijgestaan door, in aantal oplopend, 33 muzikanten.
Hun opvolger noemden ze vol. 33, een geweldige uitvoering van Terry Riley's 'In C".
Daana maakten ze hun beste plaat, waarop hoorbaar de invloeden van: ... daar gaan we: Maurice Ravel, Captain Beefheart, Edgar Varèse, Gong, Frank Zappa and the Mothers of Invention, Ludwig Von B., Art Ensemble of Chicago, J.S. Bach, Pierre Boulez en ga zo nog maar even door... en noemden dit vol. 333.
Vervolgens kwamen ze met... je verzint het niet... vol. 3333.
Ten overvloede vermeld ik even dat hun lp's op 33,333 toeren moesten worden afgespeeld.
Ik zal ze proberen te plaatsen, want dit is interessante muziek van een uiterst eigenzinnige band.
Nog even... de geschiedenis is geboekstaafd in een 333 1/3 (sic!) bladzijden tellende catalogus met 33 afbeeldingen van 33 kunstenaars. En stop ik om mijn toets 3 schoon te maken.

avatar van willemmusic
4,5
willemmusic schreef:
hoorbaar de invloeden van: ...

Igor Strawinsky hoort er natuurlijk ook bij. En Charles Mingus.
De rebelse avantgarde van Frank Zappa, vooral op de platen die hij met zijn Mothers maakte is hier de referentie. She's Leaving Home, een instrumentale versie van de Beatlesklassieker is aleen al de aanschaf waard !

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.