MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Soft Cell - Non Stop Ecstatic Dancing (1982)

mijn stem
3,61 (37)
37 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Electronic
Label: Some Bizzare

  1. Memorabilia (5:21)
  2. Where Did Our Love Go? (4:22)
  3. What? (4:31)
  4. A Man Could Get Lost (3:57)
  5. Chips on My Shoulder (4:29)
  6. Sex Dwarf (5:15)
  7. Tainted Love / Where Did Our Love Go [Extended Version] * (8:58)
  8. Memorabilia [Extended Version] * (7:45)
  9. What? [Extended Version] * (6:07)
  10. So [Extended Version] * (8:46)
  11. Torch [Extended Version] * (8:27)
  12. Insecure Me [Extended Version] * (8:16)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 27:55 (1:16:14)
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
4,0
Oorspronkelijk een EP met 6 nummers en later aangevuld met remix-versies (die ook op andere verzamelaars terecht kwamen).
Alles op dit album is dus wel ergens terug te vinden en dat maakt dit in principe een beetje een overbodige cd-release.
De EP was indertijd verschenen nog voor Tainted Love. Toen dus uiterst interessant, nu met alle re-releases en albums met allerlei aanvullingen dus wat minder belangrijk.

avatar van dazzler
4,0
NON STOP ECSTATIC DANCING
was een bijzonder intrigerend mini-album
met 6 eigenzinnige remixen van eerder uitgebracht materiaal.


Memorabilia krijgt een lovenswaardige oppoetsbeurt van producer Mike Thorne.
Ook Cindy Ecstacy (Torch) is van de partij: keychains and snowstorms.

Where DId Our Love Go is een uitgerokken mix van de Tainted Love b-side.
Zeer merkwaardig verneukte versie is dit. Verveelt na herhaaldelijk spelen.

What is een dansvloervriendelijke remix van de gelijknamige singel.
Er zitten wat extra beats op en als dusdanig op menig verzamelaar.

A Man Could Get Lost is de opgefokte instrumentale versie
van A Man Can Get Lost (originele b-kant van Memorabilia). Klinkt als Yazoo.

Chips on My Shoulder is een dub-versie van de debuutalbumtrack.
Nog veel funkier door de klarinetten en met achtergrondkreetjes.

Sex Dwarf vind ik hier beter dan op het debuutalbum.
Deze remix geeft (nog) meer "body" aan het gecontesteerde nummer.


De bonustracks zijn allemaal extended versies
die ook zijn terug te vinden op de in 2000 verschenen 3CDbox.
Soms baanbrekend en opzienbarend, soms ook gewoon langdradig.

Naar het schijnt zijn alle deze tracks binnenkort ook verkrijgbaar
op de 2CD deluxe edition van Non Stop Erotic Cabaret.

avatar van Crush
4,0
Voor mij een welkome release vanwege de bonustracks. de 3CD box was mij destijd wat te prijzig, ook omdat het mij om slechts een aantal nummers te doen was.

Weer een uitgave van Nonstop erotic cabaret is voor mij te veel van het goede, hoe leuk ik het album ook vind, maar twee keer aanschaffen (LP, CD met bonustracks) is voor mij genoeg.

In 1982 was dit één van de eerste remix albums en mij bevielen deze versies wel, met name Memorabilia, Sex dwarf en Chips on my shoulder. What? is en blijft prachtkitsch avant la lettre.

avatar van Jan Wessels
In de jaren '80 was het heel erg in de mode om extended versions uit te brengen. Meestal op 12" en vaak vervelend . Soms ook erg leuk zoals de mix Tainted Love/Where Did Our Love Go die ook op 12" uit kwam.

Deze cd kwam ik vandaag tegen bij de FRS voor een euro. Daarvoor laat je 'm niet liggen. En als dan ook nog eens hun, in mijn ogen, mooiste nummer - Torch - er opstaat in een lange versie?

avatar van hk01
2,0
Gekocht omdat het singletje Torch er bij zat. De LP zelf kon mij niet echt boeien.

avatar van reptile71
dazzler schreef:
Where DId Our Love Go is een uitgerokken mix van de Tainted Love b-side.
Zeer merkwaardig verneukte versie is dit. Verveelt na herhaaldelijk spelen.

Zeer irritant gedaan dat gehaper, compleet verneukt inderdaad.

avatar van RonaldjK
3,0
Zoals Moby tegenwoordig standaard doet, deed Soft Cell dat in 1982: een danceversie van een album uitbrengen met uitgerekte versies. Dit Non Stop Ecstatic Dancing vulde indertijd het jaar tussen de reguliere albums Non Stop Erotic Cabaret en The Art of Falling Apart. Hun bestverkopende album in Nederland: het debuut haalde hier de albumlijst niet, deze stond drie weken in de verkooplijst, in juli '82 piekend op #42. Het ging indertijd aan mij voorbij, maar heb het alsnog via streaming beluisterd, als onderdeel van de Deluxe versie van hun albumdebuut.

Waar ik bij Moby die remixversies vooral erg saai vind, valt dat hier alleszins mee. Het uitrekken van de nummers gebeurt niet eindeloos, zodat het ook in een huiskamer is te doen in plaats van op de dansvloer. Beste nummer is Memorabilia dat met blazers enigszins doet denken aan Papa's Got a Brand New Pig Bag (1983) van Pig Bag; de vrouwenstem met dik Engelse tongval maakt het nog eens beter en dan is die 5'19" gewoon genieten.
Met het instrumentale A Man Could Get Lost dat nog geen vier minuten duurt, gaat het sterk de kant op van Vince Clarke, zoals die met het debuut van Depeche Mode, de twee albums van Yazoo en later Erasure deed: vrolijke digitale dans.
De overige nummers vind ik minder spannend, maar dit is dan ook niet helemaal mijn kopje thee. Zoals met de dikke acht minuten van Torch. Alhoewel voor een keertje best geinig met met langere trompetsolo's en zelfs een korte dialoog, hoor ik toch liever de singleversie.

Hoe goed je muziek vind, hangt vaak af van je verwachtingen. Hier waren de mijne laag (want: remixes) en dan word je toch blij verrast. Een dikke zes voor mij.

avatar van aERodynamIC
4,0
Inmiddels de Expanded Edition op vinyl binnen en ook de cd deluxe box is bekend.

Blijft lekker, zelfs de remixen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:38 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.