MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Lark Rise Band - Lark Rise Revisited (2008)

mijn stem
4,50 (1)
1 stem

Verenigd Koninkrijk
Folk / Rock
Label: Talking Elephant

  1. Brighton Camp (3:32)
  2. Bonny Labouring Boy (5:16)
  3. Lark Rise (Alf's Tune] & All Around from Every Quarter [Book) (6:06)
  4. Most of the Men Sang or Whistled (Book) (0:40)
  5. Poor Old Soldier (2:06)
  6. Queenie's Bees (4:36)
  7. Two Morris Dance Tunes (4:01)
  8. Bad News Is All the Wind Can Carry (2:38)
  9. The Day Came When the Doctor Called in the Relieving Officer (Book) (1:45)
  10. John Barleycorn (2:28)
  11. 'Til the Time We Meet Again (5:10)
  12. The Procession Stepped Out Briskly (Book) (1:09)
  13. May Song (2:19)
  14. Before His Arrival There Had Been No Musical Instrument of Any Kind (Book) (0:56)
  15. In and Out the Window (3:13)
  16. The Lark Rise to Candleford Theme (BBC Series) (3:05)
  17. The White Tails of Rabbits Bobbed (Book) (0:43)
  18. Laura's Song (3:08)
totale tijdsduur: 52:51
zoeken in:
avatar van koho
4,5
Mooi album van ex-Fairport/Steeleye/Albion oprichter Ashley Hutchings m.m.v. leden van diens Rainbow Chasers, een ex-lid van The Albion Band, de violist (maar hier vnl. percussionist) van Little Johnny England en Hutchings' ex, zangeres Judy Dunlop.
Dertig jaar geleden was The Albion Band de huisband van the National Theatre in Londen, bij diverse producties, waaronder Lark Rise To Candleford, naar het autobiografische boek van de in 1947 overleden Flora Thompson. Het handelt over het kleindorpse leven op het Engelse platteland tot de Eerste Wereldoorlog en al de veranderingen die daarmee gepaard gingen. In 1980 verscheen een album onder die naam van The Albion Band; recente hernieuwde belangstelling (waaronder een BBC tv serie) leidde tot dit nieuwe project van Hutchings.
Een mix van traditionele folksongs, gesproken woord (passages uit Flora Thompson's boek) en materiaal uit de eigen koker -deels bekend van eerdere Albion Band-albums waaronder uiteraard de Lark Rise To Candleford plaat- schetsen een beeld van een Engeland dat al een eeuw niet meer bestaat.
Een melancholisch album derhalve, met als hoogtepunt het door gastvocaliste Jo Hamilton (Rainbow Chasers) gezongen Bad News Is All The Wind Can Carry, een vrij onbekend nummer van Richard Thompson op zijn somberst, zeer spaarzaam begeleid: koude rillingen.
4.5****

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:19 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.