MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Eggs Over Easy - Good 'n' Cheap (1972)

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Verenigde Staten
Rock
Label: A&M

  1. Party Party (3:04)
  2. Arkansas (4:00)
  3. Henry Morgan (4:42)
  4. The Factory (3:03)
  5. Face Down in the Meadow (4:08)
  6. Home to You (3:59)
  7. Song Is Born of Riff and Tongue (4:20)
  8. Don't Let Nobody (3:05)
  9. Runnin' Down to Memphis (3:18)
  10. Pistol on the Shelf (3:37)
  11. Night Flight (3:34)
  12. 111 Avenue C * (3:47)
  13. Across from Me * (3:35)
  14. Bar in My Car * (2:40)
  15. Scene of the Crime * (3:11)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 40:50 (54:03)
zoeken in:
avatar van Samvt
3,5
Eggs over Easy, een paar Amerikaanse gasten die in London het Pub-Rock genre pioneerde. Ondanks dat ze toendertijd veel connecties hadden (Zo werden ze gemanaged door Chas Chandler (Hendrix, Animals), geproduceerd door Link Wray en stonden ze in het voorprogramma van o.a. The Eagles en John Mayall) zijn ze compleet de obscuriteit in gedoken. Wat zonde is, want dit is een fantastisch album!

Zoals het genre al doet vermoden is het de perfecte muziek om lekker een avondje bij te drinken met vrienden. Het eerste nummer getititeld "Party Party" zet gelijk de toon. "We're gonna have a little party, it's gonna last for a week or two" zingt zanger Jack O'Hara lichtvoetig. Vervolgens komen de country roots van de jongens naar boven. Austin de Lone introduceert zichzelf met het nummer "Arkansas" over zijn roots. Het album bereikt zijn climax vroeg, het derde nummer "Henry Morgan" is het beste nummer van het album. De mix van piano, gitaar, achtergrond zang en een heerlijke melodie zorgt voor een geweldig nummer. Let vooral op de slimme modulatie in het refrein. Andere hoogtepunten zijn het Bee-Gees achtige "Home to You", "Face Down in the Meadow" en "Running Down to Memphis".

Dit debuutalbum van Eggs over Easy staat op par met het oude werk van The Eagles en Brinsley Swarchz en verdient meer erkenning. Een absoluute aanrader voor fans van pretentieloze, melodieuze rock & roll en country.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:21 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.