MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kid606 - The Illness (2004)

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Venezuela
Electronic
Label: Tigerbeat6

  1. The Illness [12" Mix] (6:55)
  2. Ecstacy Motherfucker (8:53)
  3. Maybe (4:17)
  4. Evasion (2:47)
  5. Circumvent (1:58)
totale tijdsduur: 24:50
zoeken in:
avatar van Onderhond
3,5
Mijn eerste aanraking met Kid606. Een album/EP dat niet genoeg prijsgeeft om een goed beeld te vormen van deze artiest vrees ik. Goeie nummers, maar geen enkele die er echt uitspringt. Above average, en genoeg om verder zoeken te legimiteren, maar geniaal is het zeker niet. Door z'n reputatie waarschijnlijk net iets te veel verwacht.

"The Illness" is een leuke opener, met enkele oude en bekende samples, en lekker druk geneuzel, al klinkt het nergens fris of vernieuwend, iets wat toch wel zou mogen voor een album uit 2004. "Ecstacy Motherfucker" lijdt een beetje aan hetzelfde fenomeen, al wordt de retrokaart hier wat duidelijker getrokken, en is het nummertje toch net wat leuker. Geinig gepruts en klinkt ook een stukje luchtiger. "Maybe" is een heel pak glitchier, en neigt veel nadrukkelijker naar de IDM kant. Vooral het einde van de track is sterk, met trippy melodieën. Ook "Evasion" bevat stevig wat geglitch, over vage maar mooie waves. Wel jammer dat dit trackje zo kort is, zou best nog wat langer mogen doorgaan hebben. "Circumvent" sluit het album af met wat noizy/soundscape geklooi, iets wat ik niet meteen zou verwachten op een album als dit.

Op zich best gevarieerd dus, al zorgt dat er wel voor dat het hier niet om een mooi geheel gaat. Ook zijn de verschillende uitstapjes niet echt origineel, en voegen ze eigenlijk bitter weinig toe aan de bestaande genres. Bekwame muziek dus, maar mist innovatie en identiteit. 3.5*

avatar van John Doe
Kid606 heb ik ook op een lijstje met artiesten die interessant zijn voor me, ik zal binnenkort wel wat van 'm toevoegen en opzoeken.

avatar van BoordAppel
Er staan al een paar albums op de site met als artiestennaam Kid 606. Met spatie dus. Lijkt me dat dat hier ook zo hoort, of moet het bij die andere albums anders.

avatar van John Doe
Het is aan elkaar ! Ik wist niet dat die album erop stonden daardoor.

avatar van Onderhond
3,5
Your search for kid 606 returned zero results.

Dat zegt discogs mij. Trouwens, op deze EP (cover) staat het ook zonder spatie.

avatar van John Doe
Ik heb precies hetzelfde tegelijkertijd gedaan bij Discogs

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:56 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:56 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.