menu

Alexandra Burke - Overcome (2009)

mijn stem
3,63 (30)
30 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / R&B
Label: Syco

  1. Bad Boys (3:27)

    met Flo Rida

  2. Good Night Good Morning (3:37)

    met Ne-Yo

  3. The Silence (4:02)
  4. All Night Long (4:22)
  5. Bury Me (6 Feet Under) (3:32)
  6. Broken Heels (4:09)
  7. Dumb (3:22)
  8. Overcome (3:53)
  9. Gotta Go (3:57)
  10. You Broke My Heart (3:36)
  11. Nothing But the Girl (3:37)
  12. They Don't Know (3:13)
  13. Hallelujah (3:37)
  14. It's Over * (3:53)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 48:24 (52:17)
zoeken in:
avatar van StefanK
Na Leona Lewis, een nieuwe X Factor winnares uit de UK met een glansrijke carrière voor zich: Alexandra Burke. Deed al eerder mee aan het programma maar werd er net voor de grote liveshows uitgegooid. Doorzettingsvermorgen zorgde er uiteindelijk voor dat ze 3 jaar later alsnog met de eer mocht prijzen...

Coverversie van "Hallelujah" was dé kersthit van 2008 in Engeland en één van de best verkochte singles van dat jaar. Burke's versie was Poppy en Soul tegelijk, maar op het debuut "Overcome" gaat ze toch duidelijk de kant van commerciele R&B op. De nr's Bad Boys, Goodnight Goodmorning (met Ne-Yo), The Silence, All Night Long en Broken Heels staan kaarsrecht overeind door een (te wat) gladde productie maar met een sterke vocale stem - die eens niet neigt naar Mariah of Whitney maar meer naar Toni Braxton/Beyonce - komt ze er makkelijk mee weg. Hier gaan we nog veel van horen!

avatar van NewYorkCityLight
Bad Boys is een standaard nummer. Niet heel veel byzonders.

Wel jammer dat het samen moet met een van de slechtste artiesten van 2009.

avatar van Emile93
4,0
Echt een geweldig album! Ze zingt echt geweldig! Persoonlijk zijn The Silence, You Broke my heart en Gotta go mijn favorieten. Alleen Good Night, Good Morning (duet met Ne-Yo) vind ik niet geweldig!!! Dit album is absoluut 5 sterren waard!!! KOOPTIP!!!!!

avatar van Lovekellycl
4,5
Vind het album ook geweldig, Bad Boys heb ik een paar keer moeten horen voor ik het wist te appreciëren.

avatar van Emile93
4,0
All night long is zoooo mooi!!!! Echt weer eens een topper!

Mooimangirl
I Love: All Night Long and Broken heels!!

avatar van Angelo
3,5
Binnenkort zal er een heruitgave verschijnen van ‘Overcome’ waarop haar nieuwe #1 hit (in Engeland) ‘Start without you’ zal komen te staan, plus nog een aantal andere nieuwe nummers. ‘Start without you’ is overigens wat mij betreft tot dusver een van Alexandra’s beste nummers, voorzien van een heerlijk Jamaicaans riedeltje en lijkt een deel van de melodielijn van Boney M’s ‘Hooray, hooray, it’s a holi- holiday’ te hebben geleend.

‘Overcome’ neigt er soms naar om een te standaard R&B-album te waarvan er honderden per jaar worden uitgebracht. Toch blijft ‘Overcome’ als geheel overheid door de sublime zangkwaliteiten van Alexandra Burke. Zo was ‘Bad boys’ een prima voorloper voor het album met een onmiskenbaar catchy refrein. Zo is ‘The silence’ een ballad van jewelste, echt ge-wel-dig, zo mooi hoor je ze niet vaak en vooral de rauwe uithalen van Alexandra zijn flawless. Het nummer ‘Bury me (6 feet under)’ lijkt zijn inspiratie vandaan gehaald te hebben bij Amy Winehouse en heeft de oh zo kenmerkende jukebox sound en daardoor vormt dit nummer een mooie afwisseling op het album. ‘Broken heels’ was zonder meer een waardige opvolger voor ‘Bad boys’; ook dit nummer heeft een lekkere beat en bovendien een catchy refrein. De titeltrack ‘Overcome’ doet me enigszins denken aan ‘You’ll never be alone’ van Anastacia. Het nummer ‘You broke my heart’ heeft een vleugje Motown over zich heen gekregen maar blijft modern klinken. ‘Nothing but the girl’ kent sterke elektropop invloeden en is daarmee creëert daarmee weer een nieuwe sound binnen dit album. ‘Hallelujah’ vind ik best mooi maar de hype rondom het nummer heeft me wel een beetje “Hallelujah-moe” gemaakt dus draai ik het nummer zelden.

Edit: net even bij de statistieken gekeken en ja hoor, ‘The silence’ is verreweg het meest aangeklikt als favoriete nummer. Dik terecht overigens. Alleen vanwege dat nummer is deze plaat al een luisterbeurt waard. Daarnaast las ik, als ik Wikipedia mag geloven, dat ‘The silence’ tevens verkozen wordt tot nieuwe single en dat ze dit nummer gaat zingen bij een van de huidige liveshows van de Britse X-Factor! Deze powerballad moet gewoon een hit worden hier in Nederland, want hoewel ik niet van ballads houd, moet ik toegeven dat dit een dijk van een nummer is!

avatar van Emile93
4,0
Ik ben het wel met je eens Angelo! Inderdaad is Start without you een geweldig nummer. Tevens vind ik ook dat ze nu wel eens met The Silence door mag breken in Nederland. Het is inderdaad de moeite waard.

4,0
Zeker niet het beste album uit mijn collectie.Het beste liedje vond ik het beste Hallelujah Super stem heeft ze

avatar van Emile93
4,0
Ik heb de Deluxe editie gekocht! Heerlijk album!

avatar van Angelo
3,5
Mevrouw Burke is onlangs omgetoverd tot Jesus, maar damn wat een strot heeft ze! De live performance van The Silence, die ze onlangs ten gehore bracht bij X-Factor is abnormaal goed. Jammer genoeg kwam het nummer niet hoger dan een -teleurstellende- 16e plaats in de Britse charts. Ik had haar met dit nummer echt een no. 1 hit gegund, vooral na de performance bij X-Factor.
Het zal wel mede te maken hebben met het feit dat deze single alleen digitaal verkrijgbaar is...

avatar van NewYorkCityLight
Ik las dat haar volgende album nog sletteriger wordt, of in haar eigen woorden : 'down and dirty'

In Nederland heeft ze nog niet echt een voet aan de grond gekregen, behalve Bad Boys heb ik hier nog niks op de radio gehoord.

avatar van Angelo
3,5
NewYorkCityLight schreef:
Ik las dat haar volgende album nog sletteriger wordt (...).

Vind je dit album sletterig dan?

avatar van NewYorkCityLight
Nou, de hoes spreekt sowieso al boekdelen. Maar afgezien van de hoes staan hier ook de nodige 'party' songs op die tegenwoordig zo 'in' zijn. All Night Long, Good Night Good Morning en Start Without You bijvoorbeeld.

Mag ik trouwens (off-topic) vragen waarom jij een Alcazar avatar hebt?

avatar van Emile93
4,0
Ik vind dit album niet bepaald sletterig hoor! Het is een lekker album. Ik hoop wel dat ze minimaal dit niveau volhoudt en dat ze niet kwalitatief zakt! Dat zou eeuwig zonde zijn!

avatar van Angelo
3,5
NewYorkCityLight schreef:
Nou, de hoes spreekt sowieso al boekdelen. Maar afgezien van de hoes staan hier ook de nodige 'party' songs op die tegenwoordig zo 'in' zijn. All Night Long, Good Night Good Morning en Start Without You bijvoorbeeld.

Ben jij ooit weleens gaan zwemmen? Zo ja, wat dragen de meiden/vrouwen dan waar jij gaat zwemmen, want de gemiddelde bikini is toch van minder materiaal voorzien dan de outfit die Alexandra draagt op de cover. Als dat tegenwoordig al 'sletterig' zou zijn, zou het wel erg gesteld zijn met de samenleving m.b.t. preutsheid. Bovendien zegt een albumcover niets over de inhoud van een album. Wat betreft die nummers is het denk ik een kwestie van smaak. Ik vind die nummers alles behalve sletterig, misschien dat je die nummers noemt vanwege de videoclips ofzo? Maar inhoudelijk is er niets sletterigs aan (vind ik althans).

NewYorkCityLight schreef:
Mag ik trouwens (off-topic) vragen waarom jij een Alcazar avatar hebt?

Uiteraard. Vanzelfsprekend is er maar één reden: omdat ik het een leuk plaatje vind. Alleen is de oorspronkelijke foto geen vierkant maar rechthoekig , waardoor ik een gedeelte van de afbeelding heb moeten selecteren anders zie je een (klein) hoekje van de hoofden van beide dames met een stuk haar. Dat leek nergens naar, dus heb ik maar gekozen voor meneer Lundstedt's hoofd. Bovendien is Alcazar ook een soort van guilty pleasure, vooral 'Stay the night' beluister ik nog regelmatig (in de live-uitvoering, want die vind ik leuker dan de studioversie). Maar nu je het zegt, ik denk dat ik binnenkort maar weer eens een ander plaatje ga zoeken. Steeds dezelfde is ook zo saai...

avatar van Emile93
4,0
HAHAHAHAHAHAHAHA! Ge-wel-dig commentaar over dat zwemmen Angelo! Je hebt wel gelijk!

avatar van Darkzone
Mooie hoes, niks sletterigs aan. Een stuk mooiere hoes dan de nieuwe uitgave van het album (17 tracks, plus dvd met video's), waarop vooral het begin van het album door elkaar gehusseld is en er andere versies van de songs op staan.
http://images.play.com/covers/17268555x.jpg
Al hoop ik dat dit de afbeelding is van een kartonnen omhulsel van het cd-doosje en dat daaronder de oorspronkelijke hoes tevoorschijn komt.

Trouwens geen slecht album. Erg gevarieerd klinkend album ook en een zangeres met een topstem.

avatar van NewYorkCityLight
Angelo schreef:
Ben jij ooit weleens gaan zwemmen? Zo ja, wat dragen de meiden/vrouwen dan waar jij gaat zwemmen, want de gemiddelde bikini is toch van minder materiaal voorzien dan de outfit die Alexandra draagt op de cover. Als dat tegenwoordig al 'sletterig' zou zijn, zou het wel erg gesteld zijn met de samenleving m.b.t. preutsheid. Bovendien zegt een albumcover niets over de inhoud van een album. Wat betreft die nummers is het denk ik een kwestie van smaak. Ik vind die nummers alles behalve sletterig, misschien dat je die nummers noemt vanwege de videoclips ofzo? Maar inhoudelijk is er niets sletterigs aan (vind ik althans).


Je kan het zwembad toch ook niet als maatstaaf nemen, dat is een hele andere sociale context en heeft verder niks te maken met een albumhoes. Een albumhoes mag van mij ook sexy zijn alleen dan moet het nog wel enigszins smaak hebben, naar mijn mening heeft dit dat dus niet...

Ik heb verder helemaal niks tegen seks in nummers, mits het nog wel een beetje stijl heeft, en dat het niet overdreven wordt zodat het alleen maar goed verkoopt. 'Taboo' van September is hier een heel mooi voorbeeld van.
De clip van All Night Long, en de teksten van de nummers die ik hiervoor noemde, ontbreken daar gewoon gewoon aan. Het is weer het typische party, one-night-stand gezeur. Wat dat betreft pas ze in het rijtje Lady Gaga, Katy Perry, Ke$ha etc.

En dat zal vast wel gewoon de ene kant van Alexandra zijn, want ze maakt ook rustige nummers als 'Silence', maar dat is gewoon hoe ik ertegen aan kijk.

avatar van Angelo
3,5
Ik neem het voorbeeld van het zwembad dan ook niet als maatstaaf. Ikzelf ben van mening dat die hoes niks sletterigs uitstraalt, niet qua pose en ook niet qua outfit. En tja, 'party gezeur' zoals jij het noemt, bestaat al tientallen jaren. Van Donna Summer's 'Love to love you baby' (1975) tot Madonna's 'Justify my love' (1990). Van Lil' Kim's 'How many licks' (2000) tot Britney Spears' 'iF U see(C)K aM(Y/E)'
(2009). Alleen vind de één iets sneller iets smakeloos dan een ander. Maar als je dit als sletterig beschouwd, dan vraag ik me wel af wat je van Holly Valance vindt? 'Kiss kiss' en 'Down boy' horen dan denk ik in jouw optiek ook sletterig te zijn!? Alexandra is nu 22, je kan niet verwachten dat ze zich in een nonnen-kostuum verpakt, ze ziet er prima uit en er is naar mijn mening dan ook niks mis mee dat ze zich er naar kleed. Beetje emancipatie kan geen kwaad. Maar laten we het erop houden dat het een kwestie van mening is. Misschien ben ik wel zo ordinair dat ik niet snel iets "sletterig" vind...

avatar van NewYorkCityLight
Het is wel zo dat de party/disco nummers de laatste jaren toch wel veel meer in zijn dan vroeger. En dan heb ik het vooral over de club/party teksten, en niet over de stijl van de nummers zelf.

Holly Valance is wat sletterig zijn betreft (inderdaad) nog veel erger dan Alexandra, (de clip van Kiss Kiss..) alleen van Holly kan ik het beter hebben. Of misschien is dat gewoon jeugdsentiment .

Het is inderdaad gewoon een kwestie van mening, denk ik. En ik kom nu heel preuts over, I know, maar ik baal gewoon dat het vooral de laatste jaren meer om het lichaam lijkt te gaan dan over de muziek zelf. En nu klink ik weer als een oude lul.

avatar van Angelo
3,5
Gelukkig heb je altijd nog Emmylou Harris achter de hand! Is overigens een mooi album hoor, maar heb 'm slechts een tweetal keer beluisterd, dus ga nog geen beoordeling geven. Maar goed, laten we het maar weer ontopic over Alexandra hebben, en de meest stijlvolle videoclip van 2010:
The Silence. Waarschuwing: de laatste paar seconden van de videoclip heeft deze "sletterige" zangeres geen kleding aan... Sorry, maar kon 't niet laten!

avatar van Robbie Keane
Emile93 schreef:
All night long is zoooo mooi!!!! Echt weer eens een topper!


En wat vind je van Bad Boys?

avatar van Emile93
4,0
Robbie Keane schreef:
(quote)


En wat vind je van Bad Boys?

Een lekkere meezinger! Hoezo?

beatcluster
Dit album is echt super! Ik heb vorig jaar heel erg vaak Bad Boys op de radio gehoord, het slechtste nummer van het album. De rest is gewoon heel erg vrolijk, de productie is ook goed. En wat een stem zeg! Ik snap wel dat ze de Britse X-Factor heeft gewonnen en hopelijk komt ze binnenkort met een nieuw album!

avatar van MIAB
4,0
Op de heruitgave begint het album heel sterk.

Start Without You, The Silence, Bad Boys en All Night Long. Vervolgens wordt het wat minder met een aftreksel van The Silence in de vorm van Perfect en de samenwerking met Cobra Starship "What Happens On The Dancefloor" en een ballad "Before The Rain".

Daarna pakt ze de draad weer op met Broken Heels. Een soort Alesha Dixon-achtige swing nummer. Lig lekker in het gehoor. De samenwerking met Ne-Yo is vervolgens ook lekker.

De rest moet ik nog luisteren. Voorlopig 3*

Gast
geplaatst: vandaag om 18:08 uur

geplaatst: vandaag om 18:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.