MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Porzellan - The Fourth Level of Comprehension (2009)

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Verenigd Koninkrijk
Electronic
Label: Hibernate

  1. Nothing More Than Nothing (11:21)
  2. Between Two Suns (10:49)
  3. A White Wall & a Tree (13:07)
  4. Rosen (11:21)
  5. One Week & One Day (9:08)
totale tijdsduur: 55:46
zoeken in:
avatar van we tigers
4,0
Mijn eerste indruk is dat deze jongens erg veel hebben geluisterd naar de laatste paar schijven van Stars of the Lid. Kortom een album voor mensen die hun cellodrones graag dik en wollig hebben.
Ik mis vooralsnog wel een eigen smoel; maar misschien kan iki daar nog wat meer zicht op krijgen met meerdere draaibeurten.

avatar van we tigers
4,0
Ik vind dat dit album wat meer aandacht verdiend dan die ene stem van mij die er nu staat.
Dus maar even een uitgebreider berichtje er tegen aan slingeren met een verhoogde en onderbouwde stem. Dit album is uitgebracht als CDr in een oplage van 150 en is volgens mij zo goed als uitverkocht. Liefhebbers van het wollige zweefwerk moeten zich bij dit album toch wel op hun plaats voelen. Refentiepunten zijn Stars of the Lid en Arvo Pärt.

Het album bestaat uit vijf stukken van ongeveer 10 minuten, mischien moet ik mijn score maar eens opbouwen door per nummer te scoren:

1: Nothing more than nothing:
Statige opener; diepe cellodrones met een glijdende viool er over heen; erg mooi: 4*
2: Between two suns:
We gaan electronischer verder. Deze doet me op de één of andere manier wat minder. 3*
3: A white wall & a tree:
Hey, dit gaat weer de goede kant op; we zakken weer weg met de strijkers met een randje. Vleugje minimalistische Richard Skelton met vanaf een minuut of vier lekker diepe klanken erbij. 4,5*
4: Rosen:
Zonder moeite 5*. Christus wat een mooi nummer. Ik geef toe, aardig SotL, maar het raakt wel op precies de goede plek.
5: One week & one day:
Vanuit de melodie van Rosen komen we weer in een dikke wolk van drones met een soort tape structuur terecht. Statig, maar ook understated. Halverwege komt er elke keer een glijdende viool (?) voorbij vliegen en veranderd de toonsoort om vervolgens in de laatste minuut weg te zinken in het niets. 4*.

4 + 3 + 4,5 + 5 + 4 = 20,5 / 5 = 4,1
Die 3,5* die er stonden bleken dus niet helemaal te kloppen. Nu dus 4* en hopelijk gaan anderen er ook eens naar luisteren.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:23 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:23 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.