MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bill Haley & His Comets - Rock Around the Clock (1956)

mijn stem
3,44 (24)
24 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: MCA

  1. (We're Gonna) Rock Around the Clock (2:11)
  2. Shake, Rattle & Roll (2:31)
  3. A.B.C. Boogie (2:29)
  4. Thirteen Women (And Only One Man in Town) (2:53)
  5. Razzle-Dazzle (2:43)
  6. Two Hound Dogs (2:59)
  7. Dim, Dim the Lights (I Want Some Atmosphere) (2:31)
  8. Happy Baby (2:36)
  9. Birth of the Boogie (2:15)
  10. Mambo Rock (2:38)
  11. Burn That Candle (2:46)
  12. Rock-a-Beatin' Boogie (2:21)
  13. R-O-C-K * (2:21)
  14. The Saints Rock & Roll * (3:29)
  15. See You Later, Alligator * (2:44)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 30:53 (39:27)
zoeken in:
avatar van EmDee
2004 ???

avatar
ja je hebt 2 versies: de originele uit 1958?? (ik weet niet precies uit mn hoofd) en deze vernieuwde en geremasterde, waar tevens enkele liedjes die op het origineel niet stonden, bij zijn gevoegd. En ik dacht aangezien er meer kans is dat men deze versie uit 2004 beluisterd, dan die lp uit 1958?? dat ik maar beter deze kon toevoegen.

avatar
Snowman
We're gonna rock rock rock around the clock

avatar van Metalhead99
3,0
Leuke classic rock 'n' roll plaat met de bekende titeltrack. Ik begrijp niet dat veel mensen denken dat deze track van Elvis Presley is. Bill Haley heeft toch echt een heel andere stem vind ik.

avatar van spinout
3,5
Zeg ik net bij Howlin' Wolf's album Moanin' in the moonlight uit 1959, dat dat wellicht één van de eerste platen is waar de artiest niet op de cover is afgebeeld, kom ik deze tegen. Drie jaar eerder dus. Heerlijke rock 'n' roll met een hoog jumpblues gehalte.

avatar van jorro
3,0
Maar 5 berichten en 23 stemmen bij een album dat toch min of meer een klassieker zou moeten zijn?
Het debuutalbum van Bill Haley And His Comets. Toch ook een soort van icoon? Ik ben niet echt into rock & roll dus misschien zie ik het verkeerd.

Voor de cijferaars: Het album kwam op 29 juli 1956 de UK album charts in op een 5e plaats en wist het daar 24 weken vol te houden met een 2e plaats als hoogste positie.En dat in een chart met maar 5 albums.

Mijn favorieten zijn (We're Gonna) Rock Around the Clock, Shake, Rattle & Roll, Burn That Candle en Rock-a-Beatin' Boogie. De overige nummers zijn wat tam.
3*

avatar van Bobbejaantje
Inderdaad is er hier weinig belangstelling jorro.

Bill Haley is dan ook een beetje een geval apart in de geschiedenis van de rock'n roll.
Eigenlijk kwam hij uit een country context en besloot hij op de trein te springen van de zwarte rhythm & blues. En met succes bracht hij een gekuiste versie van de originelen, met Rock Around The Clock als topschijf. Hij had een braaf imago, was al (voor een popster) op leeftijd op het moment van het grote succes waardoor het ook geen lang leven beschoren was. Tenslotte werd er over hem heen gewalst door de jonge garde Elvis Presley, Johnny Cash en anderen die beter connectie konden maken met de Amerikaanse blanke teenagers van toen. Het is geen toeval dat Elvis een revolutie in de muziek en popcultuur ontketende, en niet Bill Haley, als je hun performances uit die tijd bekijkt. En zo komt het toch dat Bill Haley al snel in de obscuriteit terechtkwam, die ene hit uitgezonderd.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.