MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ricky Koole - To the Heartland (2010)

mijn stem
3,62 (17)
17 stemmen

Nederland
Pop
Label: Coolhouse

  1. Washing of the Water (4:11)
  2. I Can't Change It (2:39)
  3. Your Time to Cry (4:20)
  4. The Road I Took to You (3:14)
  5. It Won't Be Long (3:45)
  6. House for Sale (5:11)
  7. Home (2:40)
  8. Woman Left Lonely (3:16)
  9. I Miss You Most When You're Here (3:07)
  10. He Made a Woman Out of Me (3:25)
  11. Little Girl Blue (3:16)
  12. I'm a Drifter (5:02)
totale tijdsduur: 44:06
zoeken in:
avatar
3,5
Nog geen berichten bij dit album van eigen bodem, die toch zeer de moeite waard is. Doet me qua uitwerking wel wat denken aan Raising Sand van Robert Plant & Alison Krauss.

Of House for Sale nou een goede uitvoering is moet ik nog even bekijken. Het is in ieder geval heel anders dan de galmende versie van Margriet Eshuijs, het instrumentale gedeelte met Hammond orgel klinkt in ieder geval wel heel erg lekker.

avatar van Marty
4,0
Wat minder voor de hand liggende cover-keuzes dan met name de eerste plaat (foei: cd!), maar mooi album hoor! Ricky's stem was al niet slecht, maar is hier nog beter.

avatar van Glen Hansard
Erg vervelend album. De nummers die ik al goed ken en die ik erg waardeer zijn compleet uit verband gerukt. Heel erg leuk dat Ricky Koole denkt dat ze leuk kan zingen maar het is compleet gevoelloos. Little Girl Blue in de versie van Janis Joplin is één en al emotie, hier is het onnodig geblaat. Nee ik ben hier niet heel erg blij mee.

avatar
MentalTheo58
Ze had beter ook haar handen (stembanden) af kunnen houden van I'm a drifter (Terry Callier!!!!).

avatar van Fairy Feller
3,0
Ik kan mij voorstellen dat mensen vinden dat Ricky zich niet zou moeten wagen aan bepaalde nummers. Aan de andere kant als je haar programma met Leo Blohuis kent weet je dat het juist haar/hun bedoeling is om de wat onbekende pareltjes uit de popmuziek in de spotlight te zetten. Juist met de verhalen van Leo erbij over de originelen vind ik het wel zeer OK. Rick is Janis niet, maar vind haar wel integer wanneer het gaat om het over willen brengen van deze nummers.
Verder gewoon net als de vorige lekker met een wijntje erbij en deze plaat op de platenspeler (ook deze wordt uitgegeven op vinyl met cd erbij....leuk )

avatar van Slowgaze
3,5
Janis Joplin? Janis Joplin? Nina Simone zult u bedoelen, haar prachtige uitvoering is het titelnummer van haar fabuleuze debuut!
Na het optreden gisteren deze elpee gekocht (mevrouw heeft mijn hoes ook gesigneerd) en een groot aantal van de nummers hierop heeft ze gisteren ook gezongen. Moet hem zo maar weer eens opzetten.

avatar van Metal-D78
3,5
Paar weken geleden met manlief Leo Blokhuis in het theater gezien. Viel niet tegen, leuke avond gehad. Mevrouw kan aardig zingen. Leo staat met laptop de muziekkenner uit te hangen. Voor mijn vriendin waarmee ik de leuke avond heb beleefd deze cd maar aangeschaft. Aardige vertolkingen, maar overtreffen nergens het origineel (althans van de originelen die ik ken). Laatste nummer is erg beroerd gedaan, ondanks dat ik het origineel niet ken.

avatar van Boermetkiespijn
3,5
Het blijft een raar verschijnsel, een nummer goed of slecht vinden aan de hand van externe factoren zoals de originele uitvoering, voorafgaand werk of andere artiesten. Ik begrijp het volledig en doe er volop aan mee, maar ik zou mezelf een boel narigheid besparen als ik het kon laten.

Maar goed. Ricky heeft een zachte maar volle, prettig luisterbare stem. Ze zingt nummers die niet misstaan bij haar stijl en stem. Ik was zeer te spreken over de jazzy uitvoering van "House for Sale", wat in tegenstelling tot het origineel (hè bah, doe ik het tóch weer) bijna timide begint. Verder zijn "Home" en "Your Time to Cry" uitschieters. Al met al minstens 3,5!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:17 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:17 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.