MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Big Three - At the Cavern (1963)

mijn stem
3,75 (2)
2 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Decca

  1. What'd I Say [Live] (3:34)
  2. Don't Start Running Away [Live] (1:44)
  3. Zip-A-Dee-Doo-Dah [Live] (2:31)
  4. Reelin' and Rockin' [Live] (2:10)
totale tijdsduur: 9:59
zoeken in:
avatar van nlkink
4,0
The Big Three was een formatie die gezien kan worden als het prototype van de power trio en daarmee een voorloper van Cream. Eric Clapton was naar verluid een bewonderaar van gitarist Johnny Gustafson. De groep was afkomstig uit Liverpool en speelde in hetzelfde circuit als The Beatles, Gerry & The Pacemakers en The Searchers. Na de doorbraak van The Beatles stond Liverpool in het middelpunt van de belangstelling van de platenmaatschappijen. Het geluid van The Big Three werd in 1963/1964 op basis van de liveoptredens omschreven als 'exciting', 'loud' en 'agressive'. Hun geluid werd bepaald door manshoge speakers die met de hand voor hun werden gebouwd. Decca nam de groep onder contract en liet ze wat demos opnemen. Tot ontzetting van de groep werd hun demo van 'Some Other Guy' door Decca op single uitgebracht. De opname liet de groep niet uit de verf komen en in feite klonken ze daardoor als de gemiddelde merseybeat groep. Na nog wat singles en bezettingswisselingen was wel duidelijk dat het momentum voor de groep voorbij was en in 1966 was het definitief afgelopen. In 1973 werd er nog een ondermaats en onopgemerkt reüniealbum opgenomen.
De EP die hier op MM is één van de spaarzame documenten waarop je kunt horen waartoe de groep in staat was. Live opgenomen in The Cavern in 1963. Het enthousiasme spat er van af.

avatar van heartofsoul
3,5
Had me er meer van voorgesteld en was behoorlijk teleurgesteld toen ik destijds de door RPM uitgebrachte compilatie-cd Cavern Stomp (waarop deze ep integraal is opgenomen) in de cd-speler schoof. Al luisterende bleek dat die live gebrachte songs wel gelijk de beste van het hele album zijn, al ben ik er niet écht kapot van. Zeer competente groep, dat kun je wel horen, en het gitaarspel is prima, maar de vocalen klinken me een beetje te ruw.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:56 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:56 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.