MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Loudness - Live Loudest (2009)

Alternatieve titel: At the Budokan '91

mijn stem
3,50 (2)
2 stemmen

Japan
Metal
Label: Warner Bros.

  1. Down 'N' Dirty (5:00)
  2. Playin' Games (5:12)
  3. In the Mirror (3:42)
  4. Never Again (5:44)
  5. Crazy Night (4:31)
  6. So Lonely (5:32)
  7. Crazy Doctor (6:04)
  8. Loudness (8:26)
  9. Find a Way (8:55)
  10. Sleepless Night (7:40)
  11. Soldier of Fortune (4:28)
  12. Slap in the Face (5:14)
totale tijdsduur: 1:10:28
zoeken in:
avatar van Lonesome Crow
3,5
En dan komt er ineens een live-plaat uit waarop eigenlijk niemand zat te wachten.
Ruimt 20 jaar na de Mike Vescera periode (2 jaar slechts, 2 studio albums), horen we 5 songs die hij mede componeerde en live-versies van Loudness songs die al vele malen waren verschenen met de originele bezetting.

Opener "Down 'N' Dirty" vind ik Mike z'n beste inbreng, zo'n typische LA glamrock song met voldoende ruimte voor Akira's gesoleer en aanstekelijke koortjes.
"Playin' Games" laat vooral horen dat het met de zang wel goed zit in deze vlotte up-tempo song.
Op "On the Prowl" stond al een overbodige nieuwe studio opname van "In the Mirror", nu dus ook live.
Heb er al zoveel versies van dat ik het niet meer kan horen.
Interessanter is de mooie ballad "Never Again", samen met de opener Mike's finest hour bij Loudness.

De navolgende 4 songs kan elke Loudness fan dromen, en nu dus ook meebleren.
Wat ik ook vind van de songkeuze, ze worden alle prima uitgevoerd laat dat duidelijk zijn.
Met de levenswijsheid "Find a Way" kan ik het eens zijn, zeker in deze uitvoering.
Bij nader inzien blijkt het een heel andere versie te zijn van het goddelijke "To be Demon" van het debuut, das dan wel weer origineel.
Voor "Sleepless Night" geldt hetzelfde verhaal als "In the Mirror", zwaar overbodig dus.
Heerlijke retro, die melodieuze hardrock vlak voordat het grunge-virus uitbrak zat ik zo te denken bij het beluisteren van "Soldier of Fortune".
De studio-track "Slap In the Face" sluit af, een stevige song die lekker in het gehoor ligt.

Dit album is zowaar ook buiten Japan uitgegeven (dus betaalbaar), echter de Japanse uitgave bevat een DVD met deze live en studio opnames:

Love Toys
Take It or Leave It
Never Again
Sleepless Night
Down 'n' Dirty (music video)
In the Mirror (music video)
You Shook Me (music video)

Ben je wel 3x zoveel geld kwijt, ik heb gekozen voor goedkopere uitgave dus geen idee of die DVD de moeite waard is.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.