MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mari Hamada - Romantic Night (1983)

mijn stem
3,00 (1)
1 stem

Japan
Rock / Metal
Label: Invitation

  1. Don't Change Your Mind (4:24)
  2. Violence Fire (4:10)
  3. From Long Ago (3:55)
  4. Xanadu (3:10)
  5. Lost My Heart (5:13)
  6. Romantic Night (3:54)
  7. Shadow (4:12)
  8. Can't Stop the Rock'n Roll (3:52)
  9. Jumping High (4:56)
  10. So Long (1:26)
totale tijdsduur: 39:12
zoeken in:
avatar van Lonesome Crow
3,0
Het 2de studioalbum van Mari Hamada binnen een jaar na het debuut op de Japanse markt geslingerd.
Het Munetaka Higuchi project team heeft als songwriters en uitvoerenden de touwtjes weer in handen echter de impact en de verrassing is minder als "Lunatic Doll".
Wat lijkt "Don't Change Your Mind" op "Hiroshima" van Gary Moore, een plagiaat rechtbankprocedure zou hij zeker gewonnen hebben.
Mooi ritmisch instrumentaal tussenstuk in "Violence Fire", wat opvalt is dat Mari haar stem wat meer op de voorgrond is gemixt
Lekkere zanguithalen op "From Long Ago" en zowaar een Rush-achtige break in het poprocknummer "Xanadu".

Aanstekers paraat voor "Lost My Heart", de verplichte powerballad die niet echt overtuigt.
Een echte knaller heb ik tot dusver nog niet gehoord, het titelnummer klinkt mainstream wat meer leuk is voor de afwisseling als dat het echt goed is.
De navolgende 2 songs zijn het ook niet echt, ja het klinkt op zich wel goed maar pas bij "Jumping High" word het debuutnivo gehaald.
De bezieling en energie zijn daarin weer helemaal terug, de sferische afsluiter had wat eerder op deze plaat langs moeten komen.

Het lijkt net of ze de songs van beidde albums hebben onderverdeeld in een A-categorie (het debuut) en B (deze plaat) maar het blijft kwalitatief gedegen metal.
Na Munetaka Higuchi (de drummer) was de belangrijkste man van het team de gitarist Kitajima Kenji die de gitarist was van Make-Up.
Beidde helaas overleden trouwens, hun erfenis is te horen op vele uitstekende Japanse hardrockplaten.
Na dit album zou Mari Hamada met andere muzikanten een hele rits melodieuzere AOR hardrockalbums maken en in de jaren '90 zelfs easy-listening (daar haakte ik af).

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:32 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:32 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.