tuktak schreef:
eigenlijk wel jammer zo 2 albums vlak achter elkaar. de bedoeling ervan ontgaat me ook een beetje.
Een beetje geld ontvangen en ondertussen fans pleasen is nooit weg denk ik, hoewel je wat verwarring kunt zaaien hiermee ja, maar hun muziek is ook best verwarrend, dus dit sluit eigenlijk goed bij elkaar aan.

Verder gaat men denk ik sowieso met voorgaande platen vergelijken, ongeacht wanneer die uitkwamen.
Er is in Move of Ten qua beats geregeld een duidelijke hiphop aesthetiek te bekennen, wat in meer muziek van Autechre te vinden is. In een interview noemden ze kortgeleden J. Dilla als één van de meest invloedrijke artiesten van het laatste decennium.
Naast hiphop komt er bij Autechre altijd invloed uit heel veel verscheidene electronica voor (techno, electro, ambient, dub, industrial, musique concrete en nog een hoop obscuur spul). Wat spannend is aan geluid en een vreemde invloed heeft op de geest wordt verwerkt in een eigen muzikaal brouwsel. Naast toegankelijkheid (nog meer dan in Oversteps) zit er in deze plaat ook diepte zoals altijd bij Autechre te vinden is. Een nummer als 'M62' is bijvoorbeeld een heerlijk apart neuzelig techno nummer, waarbij neuzelig niet negatief is als je er vaker naar luistert.
Ik vind deze plaat trouwens beter naar voren komen over speakers. Over de koptelefoon klinkt het mij te duidelijk, terwijl over de speakers de muziek veel meer in beweging komt. De atmosfeer vloeit als het ware meer door de ruimte.