MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Yui - Holidays in the Sun (2010)

mijn stem
3,00 (1)
1 stem

Japan
Pop / Rock
Label: Sony

  1. To Mother
  2. Again
  3. Parade
  4. Es.car
  5. Shake My Heart
  6. Gloria
  7. I Do It
  8. Please Stay with Me
  9. Summer Song
  10. Cinnamon
  11. Driving Happy Life
  12. It's All Too Much
  13. Kiss Me
zoeken in:
avatar van MDV
3,0
MDV
Na 2 jaar komt er dus een nieuw album van Yui. Holidays in The Sun is een rare sex-pistols verwijzing, ik krijg nou niet het idee dat er veel punk op dit album gaat staan. Summer Song en It's All Too Much (nog zo'n verwijzing) zijn in ieder geval aardige nummers.

avatar van MDV
3,0
MDV
Ik bewonder Yui. Als er iemand is die ik als mijn idool zou in noemen, was het Yui geweest. Er is waarschijnlijk geen muzikant die meer invloed op mijn muzieksmaak heeft gehad dan Yui, zonder Yui was ik hoogstwaarschijnlijk zelf ook nooit begonnen met het maken van muziek. Toch kan ik Yui niet alleen maar complimenten geven, op Yui’s vierde album, Holidays In The Sun, staan namelijk een paar nummertjes die me echt niet bevallen.

Ik heb het uiteraard niet over de openingstrack, dat is een prachtig nummer dat niet veel onder doet voor nummers als ‘I Remember You’ en ‘Why Me?’. Over Please Stay With Me zou ik hetzelfde kunnen zeggen. Ik heb het ook niet over Again, volgens mij heb ik dat nummer al meer dan 20 keer op mijn Ipod afgespeeld. Ik heb minder goede woorden over voor Parade, een suf surfnummertje, jammer. Es.Car heeft zijn sterke kanten, maar het zoveelste overbodige strijkersarrangement begint me zo langzamerhand toch de neus uit de hangen. Het voegt niets toe aan Es. Car, net als die piano, meer geluid is niet altijd beter Yui. Van het getoeter in Shake My Heart word ik niet vrolijk, wel van Yui’s dromerige zang in dat nummer. De vreemde stemmen in het refrein verpesten het nummer helaas. Ik wil naar Yui luisteren en niet naar iemand anders. Jammer, hier had meer in gezeten.

Gloria en Summer song zijn zonder twijfel kwalitatief hoogstaande nummers die zeker het nodige goedmaken, uitgerekend die twee nummers zijn singletjes. Toeval? Ik ben bang van niet. Op I Do It heb ik weinig te klagen, het is een sterk rocknummer met Yui’s door mij zo geliefde expressieve zang die ik zo graag hoor. De afsluiter, Kiss Me, is een aardig nummer, maar niet bijzonder veel meer. Ik mis dat beetje meer een beetje op dit album dat lijdt aan overproductie.

Dit is geen plaat die ik af ga branden. Hier staat genoeg moois op. Hoe kan het ook anders? Ik heb vertrouwen in Yui’s kwaliteiten als liedjesschrijver, en juist daarom krijgt dit album van mij drie sterren en niet meer. De gemiddelde andere artiest had er vier gehad, maar ik weet dat Yui beter kan dan dit. Holidays In The Sun is een zeer luisterbaar album maar haalt niet het niveau van Yui’s andere platen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.