MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Dirty Laundry (2004)

Alternatieve titel: The Soul of Black Country

mijn stem
4,17 (6)
6 stemmen

Duitsland
Soul
Label: Trikont

  1. Ella Washington - He Called Me Baby
  2. Joe Simon - Chokin' Kind
  3. Bobby Powell - Your Cheating Heart
  4. Arthur Alexander - Love's Where Life Begins
  5. Candi Staton - Stand by Your Man
  6. Bettye Lavette - What Condition My Condition Is In
  7. Roscoe Shelton - There's a Heartbreak Somewhere
  8. Stoney Edwards - She's My Rock
  9. Clarence "Gatemouth" Brown - Mama Mambo
  10. Earl Gaines - You Are My Sunshine
  11. Etta James - Almost Persuaded
  12. Bobby Womack - Bouquet of Roses
  13. Johnny Adams - In a Moment of Weakness
  14. Bettye Swann - Just Because You Can't Be Mine
  15. Freddie North - Don't Take Her She's All I Got
  16. Otis Williams - Shutters & Boards
  17. Bobby Jonz - Snap Your Fingers
  18. Andre Williams & 2 Star Tabernacle - Jet Black Daddy Lilly White Mama
  19. The Pointer Sisters - Fairy Tale
  20. James & Bobby Purify - Sixteen Tons
  21. James Brown - Your Cheating Heart
  22. Willie Hobbs - Till I Get It Right
  23. Curtis Mayfield - Dirty Laundry
  24. Solomon Burke - I Can't Stop Loving You
zoeken in:
avatar van west
4,0
Country was de muziek van de arme blanke mensen in het zuiden. De soul artiesten coverden flink wat van die country songs op hun eigen - soms heel verrassende - wijze. Dit werd gedaan van onbekende artiesten tot grootheden als Candi Station, Etta James, Bobby Womack, Solomon Burke, James Brown & Curtis Mayfield.

Op deze goede verzamelaar vind je meestal geslaagde uitvoeringen van aardige tot (erg) goede nummers. Mijn favorieten staan vooral aan het begin: Ella Washington met He Called Me Baby, Bobby Powell met Your Cheating Heart, Arthur Alexander's Love's Were Life Begins, het geweldige What Condition My Condition Is In van Bettye Lavette en Etta James met Almost Persuaded. Echt geinig is Fairy Tale van The Pointer Sisters. Leuk.

avatar van heartofsoul
4,0
Prima album omdat er zo goed als geen teleurstellingen te beluisteren zijn. Hybride muziek tussen soul en country in. Ik kom hier, als uitgesproken liefhebber van beide genres, heel goed aan mijn trekken. She's My Rock van Stoney Edwards kun je volgens mij gewoon in een programma met countrymuziek draaien, maar voor de rest is het voornamelijk soul met een country-twist.
Ik hoor overigens bij iedere luisterbeurt wel weer een ander nummer dat eruit springt. Bijvoorbeeld Bettye Lavette met What Condition My Condition Is In, dat misschien wel het hoogtepunt is, maar ook bijvoorbeeld Jet Black Daddy Lily White Mama van Andre Williams of Snap Your Fingers door Bobby Jonz vind ik heel goed. Geen zeperds dus, maar 73 minuten echt luisterplezier.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:42 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.