MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

John Hiatt - Walk On (1995)

mijn stem
4,02 (92)
92 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Capitol

  1. Cry Love (4:21)
  2. You Must Go (5:01)
  3. Walk On (5:11)
  4. Good as She Could Be (3:28)
  5. The River Knows Your Name (4:26)
  6. Native Son (3:55)
  7. Dust Down a Country Road (4:05)
  8. Ethylene (4:04)
  9. I Can't Wait (4:25)
  10. Shredding the Document (5:03)
  11. Wrote It Down and Burned It (6:03)
  12. Your Love Is My Rest (4:34)
  13. Friend of Mine (5:22)
  14. Mile High (8:59)
totale tijdsduur: 1:08:57
zoeken in:
avatar
EVANSHEWSON
Mooi, ingetogen lekker album met prachtige songs erop, en meer moet dat voor mij niet zijn.
John Hiatt zal altijd wel één van mijn favoriete singer-songwriters blijven, net als Warren Zevon, die hier op de site niet al te veel bijval krijgt. harde gitaarmuziek voert toch de bovenhand, me dunkt.

Mooi en warm album, zoals gezegd, muziek voor op een dromerige warme zomerse dag!
4.5 sterren ****1/2

avatar van TEQUILA SUNRISE
4,5
Inderdaad een van zijn beste albums ( samen met Perfectly Good Guitar ) deze man is niet alleen op deze site zeer ondergewaardeerd maar ook in ons land!!!!
Ook Bring the Family, Slow Turning & Stolen Moments zijn niet te versmaden.
Die mandoline op het nummer Ethylene, geniaal!!
Kan in deze plaat geen zwakke momenten ontdekken.
Hulde!!!!!!!!!

avatar van bertus99
4,5
Veel verschillende sferen en stijlen op dit album. Stevige nummers als Cry Love en You must go wisselen met fraaie ballads als The river knows your name en Dust down a country road.
Het titelnummer is een echte Hiatt-klassieker. Your love is my rest vind ik een ontroerend liefdesliedje.
In ieder geval hoort Walk on bij de beste albums van Hiatt.
Ik probeer een beetje om het oevre van deze man te overzien, maar dat valt nog niet mee. Het is veel en veel van hem is gewoon erg goed. Misschien hoort hij echt wel bij de grootste amerikaanse singer songwriters......Maar die erkenning heeft hij nooit mogen smaken....het leven van een artiest kan zo onrechtvaardig zijn

avatar van Rogyros
4,0
Ik heb John Hiatt ook vaak links laten liggen. Geen idee waarom. op een gegeven moment heb ik het toch maar eens geprobeerd. Dit album is een prachtig album. Het album verveelt eigenlijk nergens en zijn karakteristieke stem past er perfect bij. Ik ga zeker meer van hem luisteren.

avatar van DBL
5,0
DBL
Rogyros schreef:
Ik heb John Hiatt ook vaak links laten liggen.


Opmerkelijk, dit lees/hoor je heel vaak van muziekliefhebbers. Ik heb zelf ook (te) lang gewacht met het ontdekken van dit muzikale genie. Zou het komen doordat we allemaal 'Have A Little Faith In Me' wel aardig vinden, maar bang zijn dat de rest meer van hetzelfde (dus zoete popballads) is?

Ikzelf moest "Bring The Family" een paar keer luisteren voordat ik zijn stem/zang echt kon waarderen (ik kocht die plaat eigenlijk vooral vanwege Ry Cooder). "Slow Turning" vond ik eveneens een prima plaat, maar toch wat meer van hetzelfde. "Perfectly Good Guitar", hoewel geen perfecte plaat, verraste me met Hiatt als zeer overtuigende rocker.

Maar niets kon mij voorbereiden op "Walk On", zijn absolute meesterwerk en een van de beste platen die ik de afgelopen tijd (nee, ooit!) ontdekte. Wederom een album dat ik een paar keer moest horen om volledig te kunnen waarderen (want de eerste luisterbeurt leek het allemaal wat 'gewoon', terwijl de muziek van Hiatt dat nooit is).

'Cry Love' is een ontzettend knappe, toegankelijke song en had een enorme hit moeten zijn in '95. 'You Must Go', 'Walk On' en 'Good As She Could Be' zijn eveneens typische Hiatt-rockers en 'The River Knows Your Name' bezorgt een brok in de keel. 'Native Son' is een opzwepend hoogtepunt, net als 'Dust Down A Country Road' een van Hiatt's beste.

Als het fantastische 'Ethylene' een van de 'mindere' tracks is, dan heb je gewoon te maken met een meesterwerk. 'I Can't Wait' is een fijne softrocksong, misschien wel het meest commerciele lied op het album naast 'Cry Love'. Het gevatte 'Shredding The Document' is een werkelijk geniaal nummer, waarin Hiatt zingt over "representing the US at the Summer Olympics", Larry King en "an Eagles reunion".

'Wrote It Down And Burned It' heeft een mysterieuze sfeer en is wederom razend knap opgebouwd. 'Your Love Is My Rest' is mijn persoonlijke favoriet, mede dankzij een prettige melodie en goede achtergrondzang. 'Friend Of Mine' is een simpele pianoballad, en wederom een puike song.

Als zelfs de 'hidden track' 'Mile High' ook nog eens minstens zo goed is als de overige nummers (daarmee is het voor mij in ieder geval de beste hidden track ooit!), dan weet je het zeker: "Walk On" is een waar meesterwerk van een van de meest onderschatte artiesten aller tijden.

Mijn advies aan alle liefhebbers van singer-songwriters: vergeet 'Have A Little Faith In Me' (tenzij je daar helemaal weg van bent natuurlijk... waar wacht je dan nog op???) en schaf "Bring The Family" en een best of - en vervolgens uiteraard "Walk On" - aan. Krijg je geen spijt van!

"Walk On" staat overigens nu in mijn top 10.

avatar van wilbur
5,0
DBL schreef:




Als zelfs de 'hidden track' 'Mile High' ook nog eens minstens zo goed is als de overige nummers (daarmee is het voor mij in ieder geval de beste hidden track ooit!), dan weet je het zeker: "Walk On" is een waar meesterwerk van een van de meest onderschatte artiesten aller tijden.




Is inderdaad een van de mooiste hidden tracks, alleen moet je er wel wat geduld voor opbrengen voor je "m te horen krijgt.

avatar
sugartummy
vind dit album van hetzelfde niveau als beneath this gruff exterior, al is die iets afwisselender. de hidden track is het prijsnummer, heb geduld dus.

avatar
3,5
Potverdorie. Weer (veel) te lang geleden dat ik deze nog eens draaide. Sterk album trouwens. JH is een artiest die eigenlijk nooit teleurstelt.

avatar van Kronos
4,0
Dat je met een 1 euro kringloopkoopje zoveel degelijkheid en klasse in huis kan halen. Mooie tijden voor de cd verzamelaar.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.