Deze ben ik nooit tegengekomen als EP. Ik heb wel de single, met Shopping op de B-kant. Het staat me niet bij als een nummer dat eruit springt, maar ik vermoed dat ik het niet meer dan 1x gedraaid heb, en dat is dan al heel lang geleden. Ik zal dat singletje toch eens op zijn rug leggen om eens goed naar dat nummer te luisteren.
Ik neem aan dat de laatste drie nummers soul-covers zijn. Dat en de beschrijving van
divart doet mij vermoeden dat dit EP'tje - het laatste wapenfeit van The Jam - een logischer overgang is naar de muziek van The Style Council dan ik destijds veronderstelde.
En ja, The bitterest pill is met de kennis van nu natuurlijk ook een nummer dat al een beetje vooruit wijst waar Weller met The Style Council naartoe werkte. A town called Malice eigenlijk ook al, want dat is natuurlijk volledig gebaseerd op een Motown-riff.