MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Balfa Brothers - J'ai Vu le Coup, le Renard et La Belette (1975)

mijn stem
4,33 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Folk
Label: Cezame

  1. J'Ai Vu le Loup, le Renard et La Belette (3:25)
  2. Rosina (2:00)
  3. La Valse de Kaplan (3:30)
  4. Les Veuves de La Coulée (3:35)
  5. Les Blues du Militaire (2:55)
  6. O Ye Yai Quoi Faire (2:50)
  7. O Ye Suis Content D'Étre un Cajun (4:55)
  8. Casey Jones (3:25)
  9. La Valse du Port Arthur (2:30)
  10. La Vieille Danse a Balfa (2:10)
  11. Annonce (0:25)
  12. Mon N'Onc' Charlot (2:50)
  13. Tous les Deux Pour La Méme (2:25)
totale tijdsduur: 36:55
zoeken in:
avatar
5,0
De Balfa broers zijn, als het aankomt op Cajun, volkomen authentiek en uniek. Ze maakten al Cajunmuziek ver vóór iemand buiten de grenzen van het zuiden van Louisiana wist wat deze muziek behelsde.
Cajunmuziek is verwant aan de blues en is ontstaan in de 18e eeuw uit een mengeling van de volksmuziek van de Cajun (afstammelingen van Franse kolonisten uit Acadië, het huidige Nova Scotia, in Canada) en de muziek van het Afro-Amerikaanse deel van de bevolking, in het Frans sprekende deel van Louisiana, in de VS.
Acadië werd uiteindelijk verbasterd tot Cajun. De muziek wordt gezongen in het Cajun-Frans. De oorspronkelijke bezetting van de instrumenten was voornamelijk viool, accordeon en triangel. Later kwamen daar de gitaar en mondharmonica bij.
Hoewel de muziek eenvoudig is van opbouw is de variatie van de individuele nummers groot. Het swingt hier en daar de pan uit en nodigt uit tot dansen. Folk pur sang!

avatar van potjandosie
4,0
prima bericht over de ontstaansgeschiedenis. fijn dat Wim D hier aandacht aan schenkt. een zwaar onderbelicht genre cajun en de eraan verwante zydeco hier op Mume, terwijl er zoveel te genieten valt. inderdaad wat eenvoudig qua opbouw maar bijzonder aanstekelijke, vrolijke muziek waar het speelplezier vanaf spat.

de iets meer bekende Clifton Chenier had ooit in 1976 een bescheiden hitje in Nl met het nummer "Tu peux cogner mais tu peux pas rentrer" (Keep a Knockin' But You Can't Come In), maar er is zoveel meer.

heb een aardige collectie met o.a. Buckwheat Zydeco, Boozoo Chavis, Joe Delafose, zijn zoon Geno Delafose, Beau Jocque, Nathan & the Zydeco Cha Chas, Jo-El Sonnier etc.
zal er t.z.t. eens wat aandacht aan schenken.

BeauSoleil maakte eveneens prima muziek in dit genre. hun frontman Michael Doucet leverde ook fraaie bijdragen aan de vermaarde "Transatlantic Sessions".

een andere Cajun grootheid Ann Savoy maakte samen met Linda Ronstadt het prachtige duo-album "Adieu False Heart" met meerdere Cajun getinte nummers.

voor de liefhebber bestaan er voldoende verzamelaars om kennis te maken met dit genre.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:07 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:07 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.