MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Devil Doll - Dies Irae (1996)

mijn stem
3,50 (6)
6 stemmen

Sloveniƫ / Italiƫ
Neoklassiek / Metal
Label: Hurdy Gurdy

  1. Dies Irae - Part 1 (2:50)
  2. Dies Irae - Part 2 (2:18)
  3. Dies Irae - Part 3 (2:49)
  4. Dies Irae - Part 4 (3:12)
  5. Dies Irae - Part 5 (2:00)
  6. Dies Irae - Part 6 (1:42)
  7. Dies Irae - Part 7 (2:01)
  8. Dies Irae - Part 8 (1:23)
  9. Dies Irae - Part 9 (2:38)
  10. Dies Irae - Part 10 (4:24)
  11. Dies Irae - Part 11 (3:09)
  12. Dies Irae - Part 12 (5:21)
  13. Dies Irae - Part 13 (3:09)
  14. Dies Irae - Part 14 (1:10)
  15. Dies Irae - Part 15 (1:18)
  16. Dies Irae - Part 16 (2:36)
  17. Dies Irae - Part 17 * (1:23)
  18. Dies Irae - Part 18 * (28:26)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 42:00 (1:11:49)
zoeken in:
avatar van Fianosther
4,0
Het waarschijnlijk laatste album van Devil Doll, maar ook wel meteen de beste.

Hier kun je luisteren naar een klein gedeelte van Dies Irae:
http://www2.progarchives.com/m...

avatar van ChrisX
Voor het eerst in tijden weer eens dit album tevoorschijn gehaald en weer word gegrepen door deze fantastische muziek. Dit is zo bizar dat je moeilijk kunt omschrijven waar het op lijkt.

De muziek van Devil Doll en de man er achter Mr. Doctor kenmerkt zich door een hoog hak-op-de-tak gehalte maar metal dan wel avant-garde zou ik dit dus niet noemen. Stevige bandpassages met hoofdrol voor gitaar, soms viool en koorpassages worden afgewisseld met breekbare passages voor solo-instrumenten en delen met piano en zang van de man zelf. En tja, het is die stem die het meest bijzondere aan Devil Doll is. Werkelijk elke woord krijgt zijn eigen klankkleur en soms zelfs totaal ander stemgeluid.

Was op oudere albums zijn stemgebruik net iets te extreem op dit album komt werkelijk alles perfect tot zijn recht en is het perfect in balans. De symfonische rock van de band, de passages met symfonie-orkest, de opera-zangeres, het kerkorgel, de piano en Mr. Doctor himself... pff... dit is Gothic in de pure zin van het woord (denk Edgar Allan Poe) maar de muziek van filmcomponist Bernard Hermann is ook nooit ver weg.

Nieuwsgierig geworden? Check:

http://www.myspace.com/devildolltribute
http://www.myspace.com/dominatedbyillusion

avatar van Brunniepoo
4,0
Zo zeg, dit is wel een paar kilometer over de top. Ik luister hiernaar en alle kitsch-alarmbellen gaan af. En toch heeft dit album zeker wel wat. Doet me ergens wel denken aan de soundtrack van The Nightmare Before Christmas, maar ook bijvoorbeeld aan Welcome To My Nightmare van Alice Cooper. Filmische muziek en theatrale zang, symfonische rock, metal, (neo)klassiek en vast nog een heleboel meer ingrediënten en dat allemaal knap samengebracht. Maar kitsch blijft het.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:37 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:37 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.