MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Song of America (2007)

mijn stem
3,83 (3)
3 stemmen

Verenigde Staten
Roots / Folk
Label: Split Rock

  1. Earl Bullhead - Lakota Dream Song (3:08)
  2. Julie Lee - Once More Our God Vouchsafe to Shine (3:07)
  3. The Blind Boys of Alabama - Let Us Break Bread Together (3:49)
  4. John Wesley Harding - God Save the King (3:49)
  5. Elizabeth Foster - Young Ladies in Town (3:01)
  6. Malcolm Holcombe - The Old Woman Taught Wisdom (6:30)
  7. Ed Pettersen - The Liberty Song (4:59)
  8. Harper Simon - Yankee Doodle (3:29)
  9. The Wilders - Jefferson & Liberty (2:10)
  10. Steven Kowalczyk-Santoro - Hail Columbia (2:56)
  11. Take 6 - Star Spangled Banner (2:04)
  12. Beth Nielsen Chapman - Sometimes I Feel Like a Motherless Child (5:09)
  13. Freedy Johnston - Peg and Awl (4:34)
  14. BR5-49 - Sweet Betsy from Pike (4:23)
  15. Will and Jehnean - Trail of Tears (4:35)
  16. Minton Sparks en Pat Flynn - Declaration of Sentiments (4:34)
  17. Fisk Jubilee Singers - Go Down Moses (3:44)
  18. The Mavericks - Dixie's Land (6:13)

    met Thad Cockrell

  19. Marah - John Brown's Body (2:40)
  20. Joanna Smith - Battle Hymn of the Republic (5:15)
  21. Janis Ian - Johnny I Hardly Knew Ye (2:09)
  22. Tim O'Brien - Thousands Are Sailing to Amerikay (4:24)
  23. Otis Gibbs - The Farmer Is the Man (3:03)
  24. Joni Harms - Home on the Range (4:30)
  25. Jake Shimabukuro - Stars & Stripes Forever (2:28)
  26. Judith Edelman en Neilson Hubbard - Sleep My Child (Schlof Mayn Kind) (4:47)
  27. Jen Chapin - Over There (2:31)
  28. Andrew Bird - How Ya Gonna Keep 'Em Down on the Farm (5:04)
  29. Karen Parks - Lift Every Voice and Sing (5:11)
  30. Danielson - Happy Days Are Here Again (3:05)
  31. Andy Bey - Brother, Can You Spare a Dime? (6:30)
  32. Jim Lauderdale - Seven Cent Cotton and Forty Cent Meat (2:11)
  33. Old Crow Medicine Show - Deportee (4:56)
  34. Suzy Bogguss - Rosie the Riveter (2:31)
  35. Folk Family Robinson - Reuben James (4:04)
  36. Elizabeth Cook and The Grascals - The Great Atomic Power (2:45)
  37. Devendra Banhart - Little Boxes (4:08)
  38. The Del McCoury Band - The Times They Are a Changin' (3:49)
  39. Scott Kempner - Apache Tears (3:42)
  40. Kim Richey - Get Together (4:01)
  41. The Dynamites feat. Charles Walker - Say It Loud (I'm Black and I'm Proud) (4:32)
  42. Ben Taylor - Ohio (2:40)
  43. Anthony David - What's Going On? (5:02)
  44. Martha Wainwright - I Am Woman (3:27)
  45. Matthew Ryan - Youngstown (4:14)
  46. Gary Heffern en Chris Eckman - Wave (4:35)
  47. Shortee Wop - The Message (6:34)
  48. Bettye LaVette - Streets of Philadelphia (3:49)
  49. The Wrights - Where Were You When the World Stopped Turning (5:30)
  50. John Mellencamp - This Land Is Your Land (4:10)
totale tijdsduur: 3:20:31
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,0
"Song of America" is een initiatief/project van de voormalige "attorney general" (procureur-generaal) wijlen Janet Reno, die minister van justitie was onder het presidentschap van Bill Clinton en haar uit Nashville afkomstige schoonbroer singer/songwriter/producer Ed Pettersen.

het is een verzameling Amerikaanse liedjes van door de eeuwen heen die o.a. over de burgeroorlog tussen Noord en Zuid gaan, de slavernij, de burgerrechten beweging, hymnes (lofzangen), kinderslaapliedjes, gospel liedjes en protest liederen of patriottisme, zoals het nationale volkslied "The Star-Spangled Banner". de totstandkoming van deze compilatie met een keurig verzorgd boekwerkje nam 9 jaar in beslag.

de liedjes zijn gebaseerd op gebeurtenissen die verweven zijn met de 5 hoofdthema's uit de Amerikaanse geschiedenis: 1) United we stand, Divided we fall, 2) War and Peace, 3) Work, 4) Families at Home and on the Move en 5) Faith and Ideals.

de 3-disc set met 50 liedjes bestrijkt de volgende periodes:

disc 1 red (1492-1860) nummers 1 t/m 18 bevat uitsluitend "public domain" (werk dat niet langer onder auteursrecht valt) liedjes is naar mijn mening de beste van de 3 met o.a. een 3-tal a-capella prachtig gezongen nummers, de "Native American chant" (Earl Bullhead) en de gospel songs van de Blind Boys of Alabama en de Fisk Jubilee Singers. andere sterkhouders zijn de bijdragen van Julie Lee, Elizabeth Foster, Malcom Holcombe, Freedy Johnson, country-rock band BR549 en de Mavericks met Thad Cockrell.

nummers die minder beklijven zijn "Yankee Doodle" uitgevoerd door Harper Simon (zoon van Paul Simon en zijn eerste vrouw Peggy Harper), het instrumentale "Jefferson & Liberty" van de alt.country band The Wilders en de bijdragen van John Wesley Harding, Beth Nielsen Chapman en Minton Sparks met teveel "spoken words".

disc 2 white (1861-1945) nummers 19 t/m 35 bevat eveneens veel "public domain" liedjes en traditionals met als hoogtepunten het uitbundige "John Brown's Body" (Marah), de folk ballads van Tim O'Brien en Jim Lauderdale, het solo a-capella door Janis Ian gezongen "Johnny I Hardly Knew" en fraaie "americana" versies van de Woody Guthrie klassieker "Deportee" (Old Crow Medicine Show) en "Reuben James" (Woody Guthrie, Pete Seeger & Millard Lampell) met zang van o.a. Stan Robinson en zijn zonen Chris en Rich Robinson (van The Black Crowes). ook de bijdragen van "The Farmer Is the Man" (Otis Gibbs) bekend van de versie van Ry Cooder, Jen Chapin, de dochter van singer/songwriter Harry Chapin en Joni Harms en Andrew Bird zijn nummers die beklijven.

mindere nummers zijn de "early jazz" bijdragen van Andy Bley en Suzy Bogguss en "Lift Every Voice and Sing" een hymne dat beschouwd wordt als het volkslied van de Afro-Amerikanen met zang van de klassieke sopraan Karen Parks.

disc 3 blue (1946 t/m heden) nummers 36 t/m 50 bevat veel liedjes van eigentijdse artiesten en ervaar ik als de minste van de 3, waarbij de folk/bluegrass nummers "The Great Atomic Power" (Buddy Bain) van Elizabeth Cook, "The Times They Are a Changin" (Bob Dylan) van de Del McCoury Band en de fraaie ballad "Little Boxes" (Malvina Reynolds) van Devendra Banhart er bovenuit steken.

de overige covers van o.a. "Apache Tears" (Johnny Cash), Say It Loud (James Brown & Alfred Ellis), "What's Going On" (Marvin Gaye), "Youngstown" (Bruce Springsteen) missen het vuur en de bezieling van de originele uitvoeringen, uitgezonderd de fraaie soul/bluesy versie van "Streets of Philadephia" (Bruce Springsteen) een piano ballad met geweldige zang van Bettye LaVette. de ietwat brave uitvoering van "Ohio" (Neil Young) door Ben Taylor (zoon van James Taylor) kan ermee door. de rap/hip-hop van "The Message" (Grandmaster Flash) van Shortee Wop is meer voor de liefhebber van dat genre. het aloude "This Land Is Your Land" (Woody Guthrie) met een klein gehouden akoestische uitvoering van John Mellencamp (vocals, guitar) sluit deze disc waardig af.

4,5 sterren voor disc1, 4 voor disc2 en 3 voor disc3. voor de roots/folk liefhebber valt er genoeg te genieten op deze 3 discs.

deel citaat uit de liner notes van Janet Reno:

"History is made when people and circumstances converge to shape events that interrupt our normal routine and move us in new directions. It is important to know our history to understand the importance our own actions have in shaping our future".

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.