MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Normaal - Kriebel in de Konte (1998)

mijn stem
4,57 (7)
7 stemmen

Nederland
Rock
Label: Pseudonym

  1. Intro, Kippen Geluiden
  2. Ik Bun Moar een Eenvoudige Boerenlul
  3. Het Verstand op Nul
  4. Wilhelmus
  5. De Motorcross Is O.H.I.O.
  6. Oh Deerne
  7. Ik Verdom 't
  8. De Belasting
  9. Ni-jbouw Blues
  10. Ik Mos Pissen
  11. Alie
  12. Ik Blief Bi-j Rock 'N Roll
  13. Boerenbedrog
  14. Oerend Hard
  15. Kapitein Høken
  16. Høken Is Normaal
  17. Drieteri-Je Blues
  18. Jambalaya (Kampvuur Laait)
  19. Noar 't Cafe
  20. Vrouw Haverkamp
  21. Net as Gisteren
  22. Hummelo
  23. Hendrik Haverkamp
  24. Nohlen
  25. Ajuu de Mazzel
zoeken in:
avatar van vielip
5,0
Tsjonge, is hier nog niet op gestemt???
Dit is dus de extended versie van Springleavend. Dus dan weet je genoeg! Normaal op haar best in een tijd dat carnavalinvloeden nog schaars waren (Net as gisteren, Ik mos pissen) en de gitaren ronkten alsof het een lieve lust was. De band trekt alle registers open en komt bijzonder eerlijk en oprecht over. Er is niks in geknipt volgens mij want zelfs de problemen die Gaspiepe met zijn gitaar heeft staan erop. Persoonlijk vind ik het geweldig dat dit opnames zijn van de Høken is Normaal veldtocht. Zo komen dus nummers als Ik blief bi-j rock & roll, Ni-jbouw blues, Kapitein Høken en Nøhlen en die hoor je niet vaak live voorbij komen. Ook mooi is de oorspronkelijke versie van het nummer 'Belasting'. Hier is het nog een echte rocker. De uiteindelijke album versie op de lp 'Deurdonderen' is echt mijlenver verwijderd van wat het hier nog is.

avatar van Izzy Maurice
4,0
Het label Pseudonym geeft sinds de late jaren 90 mooie historische uitgaven uit het rijke Normaal archief. Kriebel in de konte is een dubbel CD met een integrale live opname van 1 van de 3 optredens die werden vastgelegd voor het live album Springleavend. Op de hoes staat dat dat het 24 januari 1980 is opgenomen in Dorpshuis Ruinerwold. Maar dat klopt niet. Dit was precies 1 jaar later (zie ook de info op de plaat Springleavend). De single Net as gisteren is net uit in de aanloop van Carnaval en Puntdroad is inmiddels uit de band gegooid. Gaspiepe krijgt alle ruimte om te laten zien dat hij een geweldige gitarist is. Springleavend vind ik als album geslaagder dan deze extended versie door z'n compactheid en de volgorde van de nummers. Maar voor de echte anhanger is dit natuurlijk een onmisbare uitgave, die uitnodigt om de verschillen tussen Springleavend en Kriebel in de konte te checken. De conclusie hierbij is dat de beste opnames van de 3 optredens zijn gebruikt voor Springleavend want bijvoorbeeld Hummelo en Drieteri-je blues zijn minder in Ruinerwold dan op Springleavend.

Jammer dat behalve de verkeerde data ook de foto's op de hoes en in het boekje willekeurig bij elkaar zijn geraapt van de band jaren eerder en later waardoor het een wat slordige uitgave is. Maar verder vooral alle lof aan Pseudonym voor het uitbrengen van de Normaal archieven !

avatar van Larzz
4,0
Geweldige live plaat van Normaal. Geluid is mooi, strak en de gitaren scheuren lekker. Bennie is niet helemaal super bij stem maar klinkt toch nog wel prima en goed verstaanbaar. Alan Gascoigne de Gaspiepe steelt de show met werkelijk geweldig gitaarwerk. Jammer dat deze man zo kort bij Normaal gespeelt heeft. Toch prachtig zo'n Achterhoekse Engelse gast. Ook mooi volledig concert in de juiste speel volgorde in tegen stelling tot Springleavend die veel te kort is en de nummers maar door elkaar heeft staan. Jammer alleen dat de 2CD nergens meer te koop is. Niet eens op verzamelaarssites. Samen met De Wilde Joaren het beste live album van Normaal.

avatar van Dirkrocker
5,0
Wat een weinig stemmen voor deze fantastische live plaat. Dit is het complete plaatje uit de tijd van springleavend. Alle stekkers erin en Høken maar. De belasting: oow wat rockt dat lekker hier, klink heel anders als de studio versie. Springleavend was al fantastisch maar dit net wat completer. Met en Normaal in top conditie.

avatar van haythijs
Als ze deze setlist nu eens spelen op 26 mei a.s…
( nou vooruit, beetje Deurdonderen, Daldeejen, Boer da’s de Keerl en pens vol power erbij) en we hebben een prachtige Hemelvaartsdag.

avatar van Dirkrocker
5,0
Daar sluit ik mij volledig bij aan

avatar van Dirkrocker
5,0
Gisterenavond was en oude maat van me jarig ,dus was het weer ouderwets bij elkaar. De beugel flessen kwamen weer tevoorschijn en het was weer ouderwets gezellig! Allerlei muziek werd er gedraaid , maar er werd afgesloten met onze allereerste liefde : Normaal. De band die onze vriendengroep gevormd heeft. Natuurlijk is er zoveel mooie muziek gemaakt waar we dagelijks van genieten, maar de eerste blijft wat hebben. De keuze viel deze keer op deze schitterende live plaat. Mee brullen net als vroeger en de oldschool nummers. Normaal was hier in topvorm ! Maar ook en setlist met nummers als jambalaya, ik blief bi-j rock n roll en kapitein høken stonden toen nog op de setlist. Allemaal geweldig, maar vooral hoe ze hier staan te rocken is haast bijna niet des Nederlands en ook heel strak. Een van de beste periode voor mij van de band. En dan word je vanochtend wakker met en bek zo droog als en hooi schuur en wat op start problemen op t werk , ach we zijn geen 20 meer

avatar
4,0
Gigantisch album met alles erop en eraan. Scheurende gitaren , goeie zin. Ja dit is Høken op zijn best........

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:53 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:53 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.