MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ereb Altor - By Honour (2008)

mijn stem
3,75 (6)
6 stemmen

Zweden
Metal
Label: I Hate

  1. Perennial (4:39)
  2. Awakening (8:07)
  3. By Honour (8:26)
  4. Winter Wonderland (7:21)
  5. Dark Nymph (7:03)
  6. Wizard (10:24)
  7. Ereb Altor (7:21)
totale tijdsduur: 53:21
zoeken in:
avatar van RuudC
3,0
Nu de Arjen Lucassen marathon afgelopen is, ga ik meteen door met Ereb Altor. 7 december staat de band hier in de Effenaar en hoewel ik onder de indruk ben van de sound van deze band, ken ik er vrij weinig van. By Honour krijgt op RateYourMusic de hoogste waardering en dus stijgen de verwachtingen, maar het resultaat valt me wel wat tegen. Waar ik wel een beduidend stevigere plaat had verwacht, sleept By Honour maar voort. Het klinkt best goed, maar er komt maar geen eind aan. De link met Bathory (ik heb Ereb Altor vaak omschreven als Bathory met goede zanger en met een fatsoenlijk opnamebudget) Is nog niet zo groot als ik verwachtte. Nee, Ereb Altor doet hier juist wat meer denken aan een Doomsword of een The Gates of Slumber. By Honour is echt een doomplaat. Het begin is er! Winter Wonderland is mooi en Wizard heeft prachtige, jankende gitaren, maar het resultaat zou veel beter zijn geweest als bijvoorbeeld af en toe het gaspedaal ingetrapt werd. Goed, maar nog niet goed genoeg.

avatar van Apollo
4,0
Ik vind de link met Bathory juist heel groot op dit album. De melodieën die klinken als het klotsen van het zeewater tegen de romp van het vikingschip, of als het marcheren richting de vijand, de epische koren, de gierende gitaar door de voortstuwende drumpartijen (goed te horen op 'Wizard'), en ook die drumpatronen zelf zijn typerend. Het zijn voor mij stuk voor stuk onmiskenbare Bathory-elementen, en ook goed uitgevoerd. De draai die Ereb Altor aan de muziek geeft is de vermenging met doom metal, maar op de intro, 'By Honour' en 'Ereb Altor' na voert het niet de boventoon. Daarnaast houdt de zanger zich beheerst en zuiver, daar waar Quorthon als een woeste Viking tot de Noorse Goden schreeuwt voor wat extra wind in de zeilen. De lange nummers duren allemaal een minuutje te lang, maar bevatten voldoende sfeer ter compensatie.

avatar van Kondoro0614
4,0
Ik hoor ook veel Bathory invloeden maar, wordt het in de andere platen dus nog meer?

avatar van Apollo
4,0
Kondoro0614 schreef:
Ik hoor ook veel Bathory invloeden maar, wordt het in de andere platen dus nog meer?

Ik ken enkel de albums waar ik op heb gestemd, dus een volledig antwoord kan ik je niet geven. Het album hierna vind ik ook veel Bathory-invloeden hebben, maar het is moeilijk te zeggen of het 'meer' aanwezig is dan op het debuut. Het 3e album is ook Bathoriaans, maar grijpt meer terug naar de proto-black-era van Bathory dan de Viking-era zoals op dit album. Ik vind Ereb Altor op hun 5e album 'Nattramn' al meer een eigen koers varen, maar de Bathory-invloeden zijn zeker niet verdwenen. Volgens mij zou dat ook niet de bedoeling zijn.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:03 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.