MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Vince Bell - Phoenix (1994)

mijn stem
3,92 (6)
6 stemmen

Verenigde Staten
Country / Roots
Label: Watermelon

  1. Frankenstein (3:31)
  2. The Beast (3:13)
  3. Hard Road (2:36)
  4. Troubletown (2:36)
  5. Sun & Moon & Stars (4:04)
  6. Mirror, Mirror (2:29)
  7. I've Had Enough (3:28)
  8. Girl Who Never Saw a Mountain (3:09)
  9. Woman of the Phoenix (3:03)
  10. Just Because (1:56)
  11. No Tomorrow (3:27)
totale tijdsduur: 33:32
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,5
het "roots" (folk/country) debuutalbum van deze inmiddels 74-jarige uit Dallas, Texas afkomstige singer/songwriter verscheen 12 jaar later dan gepland. de oorspronkelijke sessies voor zijn debuut vonden plaats in december 1982 met o.a. sessiemuzikant Stevie Ray Vaughan. na de opnames op weg naar huis werden hij en zijn vrouw in hun auto aangereden door een dronken chauffeur. beiden raakten zwaar gewond. het herstel kostte hem 6 jaar.

Vince Bell was afkomstig uit de begin 70's Houston scene waartoe ook Townes Van Zandt en Guy Clark behoorden. de man beschikt over een ietwat gruizige, hese, expressieve stem en schreef alle 11 liedjes van "Phoenix" zelf die hij op een doorleefde, intense manier voordraagt. deze miniatuurtjes die wel aan de muziek van Sam Baker doen denken, met wie hij ook qua levensgeschiedenis parallellen deelt, worden prachtig muzikaal omlijst. merendeels akoestisch, sober uitgevoerd met o.a. het fraaie vioolspel van David Mansfield, de prachtige harmonica klanken van Mickey Raphael (bekend van Willie Nelson) en op meerdere nummers "guest vocals" van zangeres Victoria Williams en 1 nummer "I've Had Enough" met backing vocals van Lyle Lovett, die dit nummer later zou coveren op het album "Step Inside This House".

de teksten van de ijzingwekkende openers "Frankenstein" en "The Beast" zijn een reflectie van het auto ongeluk. het schitterende "Woman of the Phoenix" werd door Nanci Griffith gecoverd op haar album "Other Voices, Other Rooms".

"Phoenix" is een vergeten pareltje met 11 bovengemiddeld goede liedjes. een prachtig, sfeervol album met diepgaande teksten. een aanrader voor liefhebbers van Sam Baker, Guy Clark, Bob Neuwirth, Townes Van Zandt etc.

Album werd geproduceerd door Bob Neuwirth
Recorded at Low Down Studio, San Francisco, CA & Conway Studios, Los Angeles, CA & Lovenotes Studio, New York, NY & The Hit Shack, Austin, TX

Vince Bell: vocal, guitar
Geoff Muldaur: mandolin, banjo, guitars
Fritz Richmond, Bill Rich, Paul Logan: bass
David Mansfield, Jim Justice: violin
Mickey Raphael: harmonica
Stephen Bruton: guitars, mandolin
John Cale: piano

(deel) citaat uit de liner notes van T Bone Burnett

"It is other worldly music. Heart breaking music. In a world of entertrainment and musick - a world that celebrates the sameness of all things - this is music that celebrates the differences. Magical unreal - ism. Poetry from the solitary world of rank strangers - savaged into a state of grace"

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.